Zamknij

"Jeden z chłopców nagle zniknął". Znaleziono ciało 15-latka

PAP
18.08.2022 09:32
Zdjęcie ilustarcyjne
fot. Shutterstock/Dar Szach

15-latek utonął w zbiorniku po żwirowni, kąpał się w towarzystwie dwóch kolegów – powiedziała w czwartek kom. Monika Rataj z biura prasowego kaliskiej policji.

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę w wielkopolskiej miejscowości Swoboda w powiecie kaliskim. Służby ratunkowe zaalarmowano po godzinie 17 o tym, że jeden z chłopców utopił się.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że trzy osoby małoletnie w wieku 14, 15 i 17 lat z powiatu tureckiego przebywały nad zbiornikiem wodnym po wyrobisku żwirowni na terenie naszego powiatu. Nagle jeden z chłopców zniknął pod taflą – powiedziała policjantka.

Wezwani płetwonurkowie wyłowili ciało 15-letniego chłopca z głębokości 5 metrów. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon. W zbiorniku po żwirowni kąpiel jest zakazana. Policja, pod nadzorem prokuratora, wszczęła czynności wyjaśniające w sprawie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C