Zamknij

Auto nauki jazdy zderzyło się z jeleniem. Nagranie z wypadkiem trafiło do sieci

13.09.2019 15:11
jeleń zderzył się z nauką jazdy
fot. kadr z wideo

W środę na jednym ze skrzyżowań w Bielsku-Białej doszło do niebezpiecznego wypadku. W samochód nauki jazdy uderzył…jeleń. Obława na zwierzę trwała około 12 godzin.

Na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Michałowicza doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Na nagraniu umieszczonym w samochodzie nauki jazdy widzimy, jak w pewnym momencie w pojazd uderza jeleń. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Instruktor z kursantką natychmiast opuścili skrzyżowanie i zadzwonili na policję.

Funkcjonariusze zjawili się na miejscu po dwóch minutach. Jak się okazało, służby prowadziły już poszukiwania zwierzęcia. Łącznie w akcję zaangażowanych było 14 patroli policji, wydział zarządzania kryzysowego i myśliwy.

– Było to niezbędne właśnie po to, żeby właściwie zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym tak, aby jeleń nie zrobił nikomu krzywdy na terenie miasta – powiedział asp.szt. Roman Szybiak z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Obława trwała blisko 12 godzin.

– Wezwano też lawetę, która miała przetransportować uśpione zwierzę w bezpieczne miejsce i tam wypuścić. W końcu jednak jeleń wskoczył do rzeki Białej i jej korytem w stronę Szczyrku oddalił się do lasu – poinformował asp. Szybiak.

RadioZET.pl/tvn24.pl, YouTube