Zamknij

5-letni Maksymilian porwany. Policja zatrzymała 4 osoby

19.10.2021 18:58
Porwanie 5-letniego Maksymiliana
fot. KMP Jelenia Góra

Policja w Jeleniej Górze odnalazła 5-letniego Maksymiliana, którego porwano w drodze do przedszkola. O ten czyn śledczy podejrzewają matkę, która jest pozbawiona praw rodzicielskich. W sprawie zatrzymano również trzy inne osoby, w tym ojca dziecka.

Policja podała, że 18 października otrzymała zgłoszenie o porwaniu dziecka, które znajdowało się w jednym z ośrodków opiekuńczych na terenie Jeleniej Góry. Około godziny 7.45 wychowawczyni odprowadzała dwójkę dzieci, w tym 5-letniego Maksymiliana do przedszkola przy ul. Sobieskiego.

Pod przedszkolem pojawiła się matka chłopca, która zabrała dziecko i wraz z nim odjechała. Kobieta wcześniej została pozbawiona praw rodzicielskich.

Porwanie Maksymiliana w Jeleniej Górze. Policja odnalazła 5-latka

Funkcjonariusze ustalili, że dziecko może przebywać  w mieszkaniu na terenie powiatu legnickiego. Policjanci w tym lokalu zastali matkę dziecka, ojca oraz dwóch mężczyzn w wieku 34 i 41 lat. Odnaleźli w nim również poszukiwanego chłopca.

Okazało się, że dziecko ukryte było w schowku na pościel. Chłopiec cały i zdrowy został przekazany pod opiekę prawnemu opiekuna. Śledczy zatrzymali czterech dorosłych, którzy znajdowali się w mieszkaniu, w tym rodziców Maksymiliana.

Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Postępowanie prowadzone jest w kierunku uprowadzenia rodzicielskiego. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

RadioZET.pl/Policja