Zamknij

”Niech pani spróbuje seksu”. Jurek Owsiak musi przeprosić Krystynę Pawłowicz

06.08.2020 12:57
Jurek Owsiak
fot. Jakub Kaminski/East News

Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy musi przeprosić byłą posłankę PiS i sędzię Trybunału Konstytucyjnego Krystynę Pawłowicz - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Sprawa dotyczy wypowiedzi Owsiaka podczas Przystanku Woodstock z 2017 roku.

Jurek Owsiak podczas festiwalu Przystanek Woodstock w 2017 roku mówił: "Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać".

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na antenie jednej z telewizji przeprosił za swoje słowa:  "Pani Krystyno, przepraszam, że w ten sposób wystartowałem do Pani. Jestem pierwszy, który może panią Krystynę przytulić".

Jerzy Owsiak musi przeprosić Krystynę Pawłowicz

W październiku 2018 roku Sąd Okręgowy w Warszawie w wyroku zobowiązał Jurka Owsiaka do umieszczenia na Facebooku na trzech profilach: Jurek Owsiak, Kręciołatv i Owsiaknet oraz na stronie internetowej Kręciołatv i na Twitterze zdjęć, na którym będą widoczne przeprosiny "za bezpodstawne sugestie naruszające dobra osobiste". Miały być podpisane i widoczne w mediach społecznościowych przez dwa tygodnie. Ponadto sąd zobowiązał Owsiaka do opublikowania w ciągu siedmiu dni od uprawomocnienia się wyroku na Facebooku zdjęcia przez 48 godzin z przeprosinami za bezpodstawne sugestie w filmie z cyklu "Umiem czytać" w stosunku do Krystyny Pawłowicz. Miały być opublikowane na głównym profilu - Jurek Owsiak.

Sąd Okręgowy w Warszawie zobowiązał również do opublikowania na Facebooku zdjęcia, które miało być widoczne przez dwa tygodnie, w którym pozwany przeprasza za wyrażenie "Jest Pani najpodlejszym przykładem człowieka". Oprócz tego zasądził od Owsiaka zadośćuczynienie w kwocie 10 tys. zł. Od tego wyroku apelację złożyły obie strony. 

Zobacz także

W czwartek SA orzekł, że prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy musi w oświadczeniu przeprosić byłą posłankę PiS i sędzię Trybunału Konstytucyjnego Krystynę Pawłowicz za wypowiedź podczas Przystanku Woodstock przed trzema laty.

Oświadczenie z przeprosinami dot. „naruszenia czci przez bezpodstawne sugestie, które zawarł w przemówieniu publicznym w sierpniu 2017 roku na wydarzeniu Przystanek Woodstock" ma być opublikowane na Facebooku Jerzego Owsiaka oraz na Kręciołatv przez 24 godziny, a nie tak, jak chciała Krystyna Pawłowicz przez dwa tygodnie.

Pozostałe roszczenia sąd oddalił. Zobowiązał także Krystynę Pawłowicz do pokrycia kosztów sądowych. Wyrok jest prawomocny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP