Zamknij

Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji szefa Fundacji WOŚP

Redakcja
14.01.2019 15:06
Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji szefa Fundacji WOŚP
fot. PAP

– Fundacja będzie działać, ja osobiście rezygnuję z funkcji szefa – powiedział Jerzy Owsiak po informacji o śmierci Pawła Adamowicza. W niedzielę, podczas 27. finału WOŚP w Gdańsku, prezydent miasta Paweł Adamowicz został trzykrotnie ugodzony nożem. Zmarł w poniedziałek w szpitalu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Ta nienawiść, która jest w ludziach, w sposób ekstremalny eksplodowała. Trudno winić tutaj organizatorów. To się zdarzyło na przepięknej, pokojowej bliskiej sercom wielu Polaków imprezie. Charakter koncertu w Gdańsku był taki, że każdy mógł wejść, i uchronić się przed człowiekiem, który ma takie intencje, jest piekielnie trudne – mówił Jerzy Owsiak podczas spotkania z mediami.

Jak dodał, „trudno tutaj mówić jednoznacznie o złym zabezpieczeniu, bo ten finał nie odbywał się w Syrii i w Afganistanie”.

– On się odbywał w Polsce, w przedszkolach też. Wyobrażacie sobie, że w każdym przedszkolu będzie antyterrorysta, będzie kontrolował wszystkich – mówił pomysłodawca WOŚP.

Na koniec Jerzy Owsiak oświadczył, że rezygnuje z funkcji prezesa Fundacji WOŚP.

– To tragiczna sytuacja związana z WOŚP i taka już pozostanie. Życie zostało stracone podczas najpiękniejszego dnia, jakim jest finał. Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP – poinformował w poniedziałek Jerzy Owsiak.

Dodał, że nadal będzie pracował w Fundacji. 

– Dziękuję wszystkim, którzy byli razem z nami, dziękuję za niezwykły finał, nie poddajemy się, fundacja się nie podda – mówił.

Zobacz także

O tragicznie zmarłym Pawle Adamowiczu Owsiak powiedział: „zbierał razem z nami, był razem z nami i będzie z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej”.

– Dziękuję bardzo, wspierajcie fundację, bądźcie razem z nami – zakończył.

RadioZET.pl/PAP/JŚ