Zamknij

Jerzy Owsiak składa skargę na TVP. Chodzi o WOŚP

Redakcja
14.12.2017 15:23
Jerzy Owsiak składa skargę na TVP. Chodzi o WOŚP
fot. Mieczysław Włodarski/East News

Jerzy Owsiak składa skargę na TVP do KRRiT. Chodzi o ignorowanie w mediach publicznych wydarzeń związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak nie ukrywa, że jego skarga ma związek z ukaraniem TVN za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i pod Sejmem w grudniu ubiegłego roku. Kara dla stacji komercyjnej opiewa na 1,5 mln złotych. Owsiak chce pokazać, że jeżeli TVN może być ukarany, to TVP tym bardziej.

Zagłosuj

Czy TVP ignoruje WOŚP?

Liczba głosów:

Skarga organizatora WOŚP dotyczy ignorowania przez telewizję publiczną tegorocznego finału akcji. "Wnoszę skargę na działania Telewizji Polskiej S.A., która w 2017 roku nie podała żadnych informacji na temat już nie tylko ogólnopolskiego, ale ogólnoświatowego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" - czytamy w poście na facebooku. W swojej argumentacji aktywista używa danych wskazujących na szeroki zasięg WOŚP, długoletnią tradycję (także współpracy z TVP) i dotychczasowe sukcesy.

"Bezprecedensowe wymazanie serduszka z kurtki jednego z rozmówców w trakcie rozmowy emitowanej w programach informacyjnych TVP było dla milionów Polaków wspierających Orkiestrę na całym świecie czynem absolutnie niezrozumiałym i dyskredytującym ćwierć wieku niezwykłych działań społecznych" - pisze dalej Owsiak. "W ciągu tego roku Wiadomości ani razu nie poinformowały Polaków o efektach zbiórki, chociaż Pan Prezes Jacek Kurski w liście do Fundacji z dnia 19.10.2016 obiecał: Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach". 

Owsiak uważa, że tego typu zachowanie jest zaplanowane i ma na celu "zdyskredytowanie" pracy Fundacji. Jednocześnie prosi KRRiT o "podjęcie stosownych działań", które mają w efekcie doprowadzić do tego, że TVP zacznie informować swoich widzów o WOŚP, w tym zbliżającym się styczniowym finale. 

"Rozpatrując moją skargę proszę wziąć pod uwagę obowiązek równego traktowania wszelkich nadawców przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji" - dodaje na koniec.

RadioZET.pl/KM