Zamknij

Pawłowicz obraża byłych prezydentów. Owsiak ostro komentuje: wyrzucić ją na zbity…

Redakcja
19.04.2018 21:38
OwsiakPawłowicz
fot. Archwium Radia ZET/PAP

Krystyna Pawłowicz w obelżywy sposób wyraziła się o niektórych byłych prezydentach RP. Jej tweeterowy wpis w równie mocnych słowach skomentował twórca WOŚP Jerzy Owsiak.

Krystyna Pawłowicz słynie z kontrowersyjnych i często obraźliwych wypowiedzi pod adresem politycznych (i nie tylko) oponentów. Tym razem pozwoliła sobie na analizę niektórych byłych prezydentów Polski.

„Polacy wybrali sobie na fotel Prezydenta...”

Jak łatwo można się domyślić, spośród tych, którzy piastowali ten urząd przed Andrzejem Dudą, tylko Lech Kaczyński zasługuje w pełni na miano „głowy państwa”. Pozostałych scharakteryzowała w nieparlamentarnych słowach.

„Polacy wybierali sobie na fotel Prezydenta RP: zdrajcę agenta, donosiciela, pijaka agenta, obciachowego «bigosa»” — możemy przeczytać we wpisie posłanki na Twitterze, co zapewne odnosi się do Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego (a może nawet i Wojciecha Jaruzelskiego).

Dostało się także potencjalnym kontrkandydatom Dudy w wyborach w 2020 roku. Donald Tusk został opisany jako „zdrajca tchórz kłamca nienawidzący Polski”, a ewentualny wybór na to stanowisko Biedronia określiła mianem „kompromitacji”.

Zobacz także

Post Pawłowicz spowodował w sieci lawinę komentarzy, w większości negatywnych. Parlamentarzystce zarzucano przede wszystkim — nie po raz pierwszy zresztą — wulgarny i obraźliwy język, niegodny osoby z tytułem naukowym (przypomnijmy — Pawłowicz jest doktorem habilitowanym prawa).

Ostre słowa Owsiaka

Jedną z najmocniejszych reakcji był status, który opublikował na swoim profilu na Facebooku Jurek Owsiak. Po jego słowach widać, jak mocno zdenerwowała i wyprowadziła go z równowagi internetowa wypowiedź posłanki:

„Ten wpis to, w mojej ocenie, największe bagno intelektualne, jakiego jesteśmy świadkami. Najgorsze jest to, że od lat polskie elity polityczne tolerują takie wypowiedzi pani poseł” — pisze Owsiak, dodając: „Krystyno Pawłowicz, jest Pani najpodlejszym przykładem człowieka, który nie ma mojej akceptacji do wypowiadania tak krzywdzących i złych słów. Twitterowy zlew pomyj Posłanki Pawłowicz o Prezydentach, nawet jeśli nie wymieniła ich nazwisk, powinien być ścigany z urzędu”.

„Ty, w mojej ocenie, nie zrobiłaś nic”

Dalej twórca i szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy broni atakowanych przez posłankę byłych przywódców państwa, podkreślając, że sama Pawłowicz nie ma dla kraju żadnych zasług:

„Z rąk Prezydentów mojego kraju, Polski, otrzymywałem ordery, które z dumą przyjąłem za swoją i milionów Polaków pracę, z której to pracy jestem dumny, dumny i jeszcze raz– dumny! Nie Ty będziesz swoimi chorymi ocenami opiniowała Prezydentów RP! Wiesz co jest napisane w Konstytucji? Że «Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej»” — czytamy we wpisie.

Zobacz także

„Ty, w mojej ocenie, nie zrobiłaś nic, podkreślam — NIC dla dobra tego kraju. Każdy wolontariusz Orkiestry zrobił wiele więcej dobrego, niż ty zrobiłaś kiedykolwiek dla kogokolwiek” — dodaje. „Pyta Pawłowicz — co z Polską? To ja się pytam Polaków — co z Pawłowicz? Moim zdaniem należy wyrzucić ją na zbity… z Sejmu” — kończy swój, jak sam twierdzi, „przemyślany” wywód, Owsiak.

RadioZET.pl/Twitter/Facebook/MP