Zamknij

Poseł PiS Jerzy Wilk nie żyje. Zmarł w wieku 66 lat

16.05.2021 17:34
Jerzy Wilk nie żyje. Poseł PiS miał 66 lat
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

W wieku 66 lat zmarł poseł PiS Jerzy Wilk. O śmierci posła poinformował w niedzielę na Twitterze szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

Jerzy Wilk nie żyje. Poseł Prawa i Sprawiedliwości zmarł w wieku 66 lat. Informację przekazał publicznie szef komitetu wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski.

Napisał w mediach społecznościowych: "Spoczywaj w Pokoju Przyjacielu. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać, Panie, a Światłość Wiekuista Niechaj Mu Świeci. Niech Odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen @WilkJerzy" – czytamy.

Poseł PiS Jerzy Wilk nie żyje. Zmarł w wieku 66 lat

Rzecznik PiS Anita Czerwińska, informując o śmierci posła Wilka, napisała z kolei: "Żegnaj, Przyjacielu. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. R.I.P".

Kondolencje rodzinie zmarłego posła złożył także Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. "Po południu dotarła do mnie smutna wiadomość – nie żyje Jerzy Wilk, poseł na Sejm RP VIII i IX kadencji, były Prezydent Elbląga w latach 2013 – 2014, wieloletni samorządowiec - Przewodniczący Rady Miejskiej, radny kilku kadencji. Żonie, Dzieciom, Rodzinie, Bliskim składam wyrazy współczucia i żalu w tych trudnych chwilach" - napisał Witold Wróblewski.

Jerzy Wilk był samorządowcem, w latach 2013-14 prezydentem Elbląga i posłem VIII i XIX kadencji. Urodził się 15 marca 1955 r. w Elblągu. W obecnej kadencji Sejmu zasiadł w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Był absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Warszawie.

Był wielokrotnie wybierany do rady miasta Elbląga, pełnił też funkcję przewodniczącego rady miasta. Przez 23 lata zarządzał Elbląską Spółdzielnią Niewidomych ELSIN. W 2013 r. został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga w przedterminowych wyborach. W pierwszej turze uzyskał 31,8 proc. głosów, co dało mu pierwsze miejsce spośród 10 kandydatów. W drugiej turze wyborów uzyskał wynik 51,7 proc. i wygrał z kandydatką Platformy Obywatelskiej. Przez półtora roku pełnił funkcję Prezydenta Elbląga. Był zwolennikiem budowy przekopu Mierzei Wiślanej. Przekonywał, że ta inwestycja przyniesie Elblągowi ogromne korzyści gospodarcze i społeczne oraz zapewni bezpieczeństwo.

RadioZET.pl/PAP/Twitter