Zamknij

Jest decyzja sądu ws. Dubienieckiego. B. mąż Marty Kaczyńskiej trafi do aresztu

18.12.2019 17:38

O dwumiesięcznym areszcie dla adwokata Marcina Dubienieckiego zdecydował w środę szczeciński sąd. Drugi zatrzymany w nowym wątku śledztwa ws. SKOK Wołomin, b. wiceminister skarbu Przemysław Morysiak, nie został aresztowany. Obaj usłyszeli zarzut płatnej protekcji.

Marcin Dubieniecki
fot. PAP

Adwokat działający w Trójmieście i w Warszawie Marcin Dubieniecki (wyraził zgodę na publikację danych osobowych i wizerunku) został w środę aresztowany na dwa miesiące. W stosunku do drugiego zatrzymanego w poniedziałek, b. podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w latach 2004-05 Przemysława Morysiaka (także zgodził się na podawanie danych i publikację wizerunku), sąd nie zdecydował o areszcie ani o środkach zapobiegawczych.

Wobec trzeciego zatrzymanego w poniedziałek mężczyzny - warszawskiego biznesmena Krzysztofa B. - zastosowano we wtorek wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym poręczenie majątkowe i dozór policji.

Zatrzymani w poniedziałek mężczyźni usłyszeli zarzuty płatnej protekcji. Marcin Dubieniecki i Przemysław Morysiak - powoływania się na wpływy w instytucji państwowej i przyjmowania korzyści majątkowej w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy. Krzysztof B. usłyszał zarzut wręczania korzyści majątkowej.

Zobacz także

Podejrzanym może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Przypomnijmu, że Dubieniecki to były mąż Marty Kaczyńskiej, córki zmarłego w Smoleńsku prezydenta Lecha Kaczyńskiego i bratanicy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. 

RadioZET.pl/PAP