Zamknij

Jest śledztwo ws. finansowania partii Ziobry

Redakcja
14.02.2017 13:37
Ziobro
fot. Wikimedia.Commons

Jest śledztwo w sprawie finansowania partii Zbigniewa Ziobry Solidarnej Polski ze środków europejskich. Wszczęto je po doniesieniu polityków Nowoczesnej, którzy powołali się na publikację tygodnika "Newsweek". Przedstawiciele Solidarnej Polski zarzucają dziennikarzom gazety manipulację.

Prokuratorzy będą badać, czy nie doszło do poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu wyłudzenia dotacji. Chodzi o artykuł 297 Kodeksu Karnego, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródłem informacji są dziennikarze Newsweeka. Twierdzą, że jedna z frakcji w Parlamencie Europejskim miała zapłacić 40 tys. euro za zorganizowaną w Krakowie konferencję dla 800 osób. Jej tematem miała być polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Zamiast tego odbyła się partyjna konwencja Solidarnej Polski. Ta historia to odprysk dużego europejskiego skandalu, a polscy dziennikarze dostali informację w tej sprawie od europejskich kolegów.

Solidarna Polska zapewniła, że rzetelność i uczciwość jej wydatków potwierdziły instytucje kontrolne Parlamentu Europejskiego.

RadioZET.pl/MAG/MP