Zamknij

Jeziorak. Tragiczny finał poszukiwań. Wyłowiono ciało 52-latka

11.09.2020 09:22
Policja
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Na jeziorze Jeziorak odnaleziono ciało zaginionego 52-letniego żeglarza. To mieszkaniec województwa małopolskiego, który ostatni raz widziany był w Siemianach w okolicach ekomariny. 

52-żeglarz z Małopolski zaginął w nocy z 8 na 9 września. Mężczyzna nie powrócił na łódkę ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Służby rozpoczęły poszukiwania 52-latka. W czwartek po południu Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Olsztyna odnalazła przy pomocy sonara ciało żeglarza. Jak podkreśla policja, mężczyzna został znaleziony kilkanaście metrów od pomostu. Woda w tym miejscu miała słabą widoczność.

Jeziorak. Odnaleziono ciało 52-letniego żeglarza

Ciało 52-letniego żeglarza z Małopolski zabezpieczono w prosektorium. Jak podała policja, wkrótce zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która wskaże przyczynę śmierci mężczyzny. 

Zobacz także

To drugi żeglarz, którego ciało odnaleziono w jeziorze Jeziorak w przeciągu ostatnich kilku dni. W niedzielę odnaleziono w okolicach Strzałkowa ciało 61-letniego żeglarza z Iławy. Od początku roku na Warmii i Mazurach utonęły łącznie 32 osoby.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP