Zamknij

13-latek walczy o życie po wypadku na skuterze. Maszyna przeleciała kilka metrów

16.08.2020 11:30
Skuter wodny
fot. Policja w Olsztynie

13-letni chłopiec kierujący skuterem wodnym walczy o życie w szpitalu po dramatycznym wypadku na jeziorze Dadaj. Rozpędzona maszyna uderzyła o brzeg, przeleciała kilka metrów i zatrzymała się na drzewie.

13-letni chłopiec kierował skuterem wodnym na jeziorze Dadaj koło Biskupca. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nastolatek nie zapanował nad maszyną i gwałtownie przyspieszył wskutek czego uderzył o brzeg. Do wypadku doszło w sobotę po południu.

Siła uderzenia i prędkość były na tyle duże, że maszynę wyrzuciło na wysokość kilku metrów w powietrze i uderzyła ona w pobliskie drzewo

- przekazał podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji. 

Jezioro Dadaj. 13-latek walczy o życie po wypadku na skuterze

13-latek w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Według policji do kierowania tego rodzaju sprzętem motorowodnym potrzebne są specjalistyczne uprawnienia, których poszkodowany nastolatek nie miał.

Okoliczności wypadku wyjaśnia olsztyńska policja. Funkcjonariusze prowadzą czynności w kierunku narażenia poszkodowanego na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Zobacz także

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl