Zamknij

W jeziorze Dargin odnaleziono ciało zaginionego 18-latka

27.07.2020 07:07
Jezioro Dargin
fot. Rafal JABLONSKI /East News

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach płetwonurkowie odnaleźli i wydobyli z wody ciało 18-latka ze Szkocji, który zaginął w niedzielę podczas kąpieli w mazurskim jeziorze Dargin - poinformowała policja.

18-latek pochodzący ze Szkocji zaginął w niedzielę na jeziorze Dargin w pobliżu miejscowości Pieczarki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jachtem pływała grupa znajomych w wieku 18-20 lat. Część załogi zeszła z pokładu po drabince do wody, żeby popływać z dala od brzegu.

Jak powiedziała PAP Agnieszka Filipska z policji w Węgorzewie, ciało poszukiwanego odnaleźli i wydobyli z jeziora około godz. 20.30 płetwonurkowie ze straży pożarnej.

W jeziorze Dargin odnaleziono ciało zaginionego 18-latka

Jak przekazał PAP st. kpt. Ireneusz Lalak z węgorzewskiej straży pożarnej, ciało poszukiwanego odnaleziono około 300-400 metrów od brzegu, na głębokości 19 metrów.

Zobacz także

W akcji poszukiwawczej, prowadzonej z użyciem sonarów, uczestniczyły dwie grupy wodno-nurkowe PSP, łódź ratownicza i karetka wodna Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policja.

Zobacz także

Okoliczności i przyczyny tragicznego zdarzenia będzie wyjaśniać policja pod nadzorem prokuratury z Giżycka.

Zobacz także

Według policji w sobotę utonęło siedem osób na terenie województw: świętokrzyskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, podlaskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 186 utonięć.

RadioZET.pl/PAP