Zamknij

Tragedia na Mazurach. Nie żyje 12-letnia dziewczynka

18.06.2020 20:10
WOPR
fot. Grzegorz Kaminski/East News

Tragedia na Mazurach. W Jeziorze Oleckim Wielkim utonęła w czwartek po południu 12-letnia dziewczynka. Nastolatka bawiła się ze znajomymi na pobliskiej plaży. Pomimo reanimacji nie udało się jej uratować. 

Do tragedii nad jeziorem Oleckim Wielkim doszło w czwartek przed godziną 16. Policja otrzymała zgłoszenie o zniknięciu 12-letniej dziewczynki przebywającej ze znajomymi na plaży "Szyjka" w Olecku.

Na miejsce pojechały od razu wszystkie służby ratunkowe. Dziewczynkę wyłowili z jeziora strażacy, niestety nie udało się jej uratować. 

Jezioro Oleckie Wielkie. Nie żyje 12-letnia dziewczynka 

Policja przekazała, że nieznane są jeszcze przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 12-latka bawiła się z koleżankami na plaży, bez nadzoru rodziców i osób dorosłych. Na miejscu pracują obecnie policjanci i prokurator.

Zobacz także

Mł. bryg. Tomasz Jagłowski z oleckiej straży pożarnej powiedział PAP, że w ciągu trzech minut od zgłoszenia strażacy byli już na brzegu jeziora, a przez kolejne 10 minut nurek poszukiwał w wodzie zaginionego dziecka.

Dziewczynkę odnalazł niedaleko pomostu i wydobył spod wody. Przez kilkadziesiąt minut prowadzona była akcja resuscytacyjna. Niestety lekarz stwierdził zgon 12-letniej mieszkanki Olecka

 - mówił.

Plaża "Szyjka" nad jeziorem Oleckim Wielkim jest jedną z dwóch plaż w mieście. Kąpielisko w tym miejscu będzie strzeżone przez ratowników WOPR dopiero w sezonie, czyli od 1 lipca.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP