Zamknij

Zostawił ponton na jeziorze. Nurkowie szukali go godzinami. Pływał kajakiem

20.08.2020 16:01
Jezioro Solińskie
fot. Podkarpacka Policja

Jezioro Solińskie. Policjanci patrolujący teren zbiornika wodnego na brzegu zauważyli dzikie obozowisko. Przy znajdujących się tam rzeczach nikogo nie było. Pozostawione ślady wskazywały, że ktoś mógł się utopić. Funkcjonariusze zorganizowali akcję ratunkową. Po 3 godzinach poszukiwań odnaleziono 49-latka. Był cały i zdrowy — popłynął kajakiem do Polańczyka.

Akcja ratunkowa na Jeziorze Solińskim rozpoczęła się w środę około południa. Znaleziony w Polańczyku mężczyzna był zdziwiony poszukiwaniami.

Jezioro Solińskie. Poszukiwany mężczyzna przebywał w Polańczyku

W środę patrolujący brzeg Jeziora Solińskiego policjanci na linii brzegowej jednej z wysp znaleźli dzikie obozowisko. Obok bagaży, wędek, ubrań i włączonego radia, na ziemi leżało wiele butelek po alkoholu. Kilkadziesiąt metrów od brzegu dryfował ponton, w którym leżała maska i fajka do nurkowania. Natomiast dwa metry od brzegu w wodzie leżała skrzynka z alkoholem.

Zobacz także

Funkcjonariusze zaniepokojeni faktem, że w pobliżu nie było żadnego człowieka i w obawie o jego życie, zorganizowali akcję ratunkową. Wspólnie z ratownikami BWOPR rozpoczęli poszukiwania. Nurkowie przeczesywali dno jeziora w pobliżu obozowiska

- czytamy na stronie podkarpackiej policji.

Zobacz także

Podczas poszukiwań funkcjonariusze otrzymali informacje, że w obozie od dłuższego czasu mieszka samotny mężczyzna. Rankiem wypływa on kajakiem w kierunku Polańczyka.

W trakcie patrolu policjanci zauważyli opisywany kajak przy jednej z przystani w Polańczyku. Około godziny 16 do kajaka podszedł poszukiwany 49-latek z okolic Tarnowa. Policjanci ustalili, że przebywa on nad Jeziorem Solińskim od miesiąca.

Zobacz także

"49-latek został poinformowany, że odpowie przed sądem za biwakowanie poza miejscem do tego przeznaczonym, paleniem ogniska w miejscu zabronionym oraz zaśmiecanie" - przekazała policja.

303-211946
303-211947
fot. Podkarpacka Policja

RadioZET.pl/ Policja Podkarpacka