Zamknij

Co z Miłoszem w podstawie programowej dla liceów? MEN komentuje

Redakcja
09.08.2017 13:33
Co z Miłoszem w podstawie programowej dla liceów? MEN komentuje
fot. Czesław Czapliński/FOTONOVA

Nauka języka polskiego w szkole bez Czesława Miłosza? Z materiałów opublikowanych na stronie Rządowego Centrum Legislacji wynika, że tak. Tymczasem do całego zamieszania wokół podstawy programowej odniosło się ministerstwo edukacji.

Wiersze poety nie zostały uwzględnione w programie dla liceum ani na liście lektur obowiązkowych, ani uzupełniających. Radio TOK FM informuje, że w pierwotnej wersji projektu podstawy programowej dla liceów uwzględniona została twórczość Czesława Miłosza. Jednak w dokumencie umieszczonym na stronie Rządowego Centrum Legislacji utworów polskiego noblisty już nie ma. 

sasasas

19 lipca ministerstwo edukacji poinformowało, że w wyniku prekonsultacji z zakresu podstawowego lektur obowiązkowych usunięto "wybrane wiersze Czesława Miłosza". 

Konsultacje nad podstawą programową dla uczniów liceów potrwają do 18 sierpnia.

Czy informacje przekazywane przez media mają szansę się ziścić? Ministerstwo Edukacji stanowczo zaprzecza, jakoby Czesław Miłosz miał zniknąć z programu polskich szkół. Na twitterze resortu można znaleźć zapewnienie, że ministerstwo "nie wyobraża sobie" nauki języka polskiego z pominięciem polskiego noblisty. 

- Twórczość Czesława Miłosza zostanie wprowadzona do ostatecznego projektu podstawy programowej dla szkoły ponadpodstawowej w zakresie podstawowym - oświadczyło ministerstwo edukacji w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Miłosz jako polski poeta i noblista ma zagwarantowane miejsce w podstawie programowej - dodano.

RadioZET.pl/KM