Zamknij

Brudziński o Tusku: Jest niemieckim popychlem [WIDEO]

Redakcja
18.06.2017 13:14
Brudziński o Tusku: Jest niemieckim popychlem [WIDEO]
fot. TVP

Donald Tusk jest niemieckim popychlem – ocenił w niedzielę wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS), komentując reakcję szefa Rady Europejskiej na wystąpienie premier Beaty Szydło w Auschwitz.

- Donald Tusk, który w mojej opinii, w mojej ocenie, a szczególnie po tych słowach w odniesieniu do premier polskiego rządu, jest takim niemieckim popychlem, zareagował tak nerwowo i alergicznie na te słowa być może dlatego, że pani premier w swoim wystąpieniu odwołała się do tego, kto to piekło na ziemi zgotował. Nazywając zbrodniarzy wprost – niemieckimi nazistami, nie jakimś ponadnarodowym towarzystwem. Tylko mówiąc wprost, że to Niemcy - ocenił na antenie TVP Info Brudziński.

Premier Beata Szydło powiedziała w środowym wystąpieniu, że "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli".

Odnosząc się do tego wystąpienia, Donald Tusk napisał w środę na Twitterze: Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera.

Zobacz także

Według Brudzińskiego Tusk zaatakował premier Szydło. - Człowiek, który w latach 80. pisał, że polskość to nienormalność, człowiek, który stojąc na czele Rady Europejskiej powinien być ponad sporem wewnętrznym w Polsce (…), w sposób wyjątkowo paskudny atakuje polską panią premier – podkreślił.

Wicemarszałek zaznaczył, że są takie granice, których nie należy przekraczać. - Właśnie tą wypowiedzią Donald Tusk stracił okazję, żeby siedzieć cicho – ocenił.

RadioZET.pl/PAP/DG