Zamknij

Posłanka PiS krytykuje TVP Info. „Bycie dziennikarzem to także pełnienie funkcji...”

Redakcja
13.06.2018 13:17
Studio Polska
fot. East News/TVP

W sobotę w programie „Studio Polska” w TVP Info poruszono temat Parady Równości, która przeszła ulicami Warszawy. Z widowni padały obraźliwe komentarze i określenia. Joanna Lichocka skrytykowała postawę prowadzących program, którzy nie reagowali na takie zachowanie publiczności. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Parada Równości była tematem sobotniego wydania programu TVP Info „Studio Polska”. Z widowni padały głosy o „degeneracji” i „zezwierzęceniu” osób homoseksualnych. Prowadzący Magdalena Ogórek i Jacek Łęcki nie zdecydowali się zainterweniować, słysząc te komentarze. 

Jak poinformował branżowy serwis Wirtualne Media, na program wpłynęło już ponad 30 skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Studio Polska w TVP Info 

TVP w przesłanym do redakcji portalu Wirtualnemedia.pl oświadczeniu stwierdziło, że „Studio Polska” to audycja „bez cenzury i bez ideowych ograniczeń”, a Magdalena Ogórek i Jacek Łęcki „kilkukrotnie apelowali o kulturę słowa”.

W tym konkretnym przypadku prowadzący dbali o to, by wszystkie strony sporu dotyczącego Parady Równości miały możliwość zabrania głosu, reagowali na opinie skrajne i kilka razy apelowali o kulturę słowa. Natychmiast po wypowiedzi, w której pojawiło się słowo „zboczeńcy”, przekazali głos gościowi, który krytycznie skomentował takie sformułowanie – czytamy w oświadczeniu. 

Argumenty przedstawione przez Telewizję Polską nie przekonują posłanki PiS. Joanna Lichocka twierdzi, że „prowadzący nie panowali nad programem”.

Zobacz także

– Bycie dziennikarzem to także pełnienie funkcji publicznej, a co nie oznacza zgody i milczącej akceptacji na obrażanie innych – powiedziała Lichocka w rozmowie z serwisem.

„Studio Polska”to program publicystyczny nadawany w TVP Info od 30 kwietnia 2016. Program jest emitowany na żywo w każdą sobotę o godzinie 21:50. Studio jest otwarte dla wszystkich chętnych, którzy chcą zabrać głos w debacie. Pierwszymi prowadzącymi audycję byli Maciej Pawlicki oraz Katarzyna Matuszewska. 

RadioZET.pl/wirtualnemedia/DG