Posłanka PiS krytykuje TVP Info. „Bycie dziennikarzem to także pełnienie funkcji...”

13.06.2018 13:17
xxx wiadomosci

W sobotę w programie „Studio Polska” w TVP Info poruszono temat Parady Równości, która przeszła ulicami Warszawy. Z widowni padały obraźliwe komentarze i określenia. Joanna Lichocka skrytykowała postawę prowadzących program, którzy nie reagowali na takie zachowanie publiczności. 

Studio Polska fot. East News/TVP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Parada Równości była tematem sobotniego wydania programu TVP Info „Studio Polska”. Z widowni padały głosy o „degeneracji” i „zezwierzęceniu” osób homoseksualnych. Prowadzący Magdalena Ogórek i Jacek Łęcki nie zdecydowali się zainterweniować, słysząc te komentarze. 

Jak poinformował branżowy serwis Wirtualne Media, na program wpłynęło już ponad 30 skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Studio Polska w TVP Info 

TVP w przesłanym do redakcji portalu Wirtualnemedia.pl oświadczeniu stwierdziło, że „Studio Polska” to audycja „bez cenzury i bez ideowych ograniczeń”, a Magdalena Ogórek i Jacek Łęcki „kilkukrotnie apelowali o kulturę słowa”.

"

W tym konkretnym przypadku prowadzący dbali o to, by wszystkie strony sporu dotyczącego Parady Równości miały możliwość zabrania głosu, reagowali na opinie skrajne i kilka razy apelowali o kulturę słowa. Natychmiast po wypowiedzi, w której pojawiło się słowo „zboczeńcy”, przekazali głos gościowi, który krytycznie skomentował takie sformułowanie – czytamy w oświadczeniu.  "

Argumenty przedstawione przez Telewizję Polską nie przekonują posłanki PiS. Joanna Lichocka twierdzi, że „prowadzący nie panowali nad programem”.

– Bycie dziennikarzem to także pełnienie funkcji publicznej, a co nie oznacza zgody i milczącej akceptacji na obrażanie innych – powiedziała Lichocka w rozmowie z serwisem.

„Studio Polska”to program publicystyczny nadawany w TVP Info od 30 kwietnia 2016. Program jest emitowany na żywo w każdą sobotę o godzinie 21:50. Studio jest otwarte dla wszystkich chętnych, którzy chcą zabrać głos w debacie. Pierwszymi prowadzącymi audycję byli Maciej Pawlicki oraz Katarzyna Matuszewska. 

RadioZET.pl/wirtualnemedia/DG 

Oceń
Tagi