Zamknij

Joanna Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej

Redakcja
09.05.2018 07:49
Joanna Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej
fot. East News

Joanna Scheuring-Wielgus podjęła decyzję o opuszczeniu Nowoczesnej. Odchodzę z Nowoczesnej, ale nie odchodzę z polityki - poinformowała w środę na Twitterze. 

"Odchodzę z .N ale nie odchodzę z polityki. Dzień dobry. I do przodu!" - napisała posłanka na Twitterze. Wraz z wpisem opublikowała zdjęcie przeciętej legitymacji partyjnej.

Później komentując w TVN24 odejście z Nowoczesnej Scheuring-Wielgus podkreśliła, że jest to decyzja przemyślana. - Wczoraj okazało się, że dostałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie i to w zasadzie była przekroczona czerwona linia - powiedziała posłanka. W jej ocenie, to ona powinna być osobą prezentującą stanowisko klubu w tej sprawie. - Nie ma mojej zgody na takie działanie. Mnie się to nie podoba i nie chce się pod tym podpisywać - dodała.

Kamila Gasiuk-Pihowicz zaprzecza, jakoby Scheuring-Wielgus dostała zakaz wypowiadania się. 

Joanna Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej

Posłanka wyjaśniła, że o zakazie wypowiadania się zdecydowało prezydium klubu, a o decyzji dowiedziała się "internetowo".

Zobacz także

Scheuring-Wielgus zapewniła, że wartości, które są dla niej ważne, "są cały czas takie same". - Ja nie akceptuję fałszu, kłamstwa - podkreśliła. - Są pewne rzeczy, które są dla mnie nie do zaakceptowania. Jeżeli jest przekroczona czerwona linia, to trzeba po prostu podjąć decyzję, trzeba prostu zejść ze sceny niepokonanym - powiedziała.

Zaznaczyła, że na razie pozostanie posłem niezależnym. - Ja będę wolnym elektronem, co będzie, to będzie, zobaczymy - dodała. Jak podkreśliła, nie widzi się w żadnym klubie w Sejmie. - Jestem w polityce przeciw Platformie Obywatelskiej, ale na pewno będę wspierała kandydatów do wyborów samorządowych - dodała.

Zobacz także

Po odejściu Scheuring-Wielgus klub Nowoczesnej będzie liczył 24 posłów.

RadioZET.pl/KM