Zamknij

Joanna Scheuring-Wielgus ostro o zachowaniu posła Nitrasa w Sejmie: „Żenujące wykorzystanie krzywdy ofiar”

17.05.2019 10:43
Joanna Scheuring-Wielgus ostro o zachowaniu posła Nitrasa w Sejmie: „Żenujące wykorzystanie krzywdy ofiar”
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus w ostrych słowach skrytykowała wczorajszy gest posła Sławomira Nitrasa w Sejmie. W ferworze dyskusji nad zaostrzeniem kar za pedofilię Nitras chciał przekazać liderowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu, dziecięce buciki. Do posła opozycji momentalnie doskoczyli politycy Zjednoczonej Prawicy.

„Żenujący” – tak określiła wczorajszy gest posła Sławomira Nitrasa (PO-KO) w Sejmie posłanka Joanna Scheuring-Wielgus (Teraz!).

– Żenujące wykorzystywanie krzywdy ofiar pedofilów w sutannach w kampanii wyborczej. Trzeba mieć odwagę stanąć oko w oko z potężną instytucją kościoła katolickiego, a nie podrzucać dziecięce buciki pod publiczkę w sejmie. Żenujące wykorzystywanie krzywdy ofiar pedofilów w sutannach w kampanii wyborczej – napisała na Twitterze posłanka Scheuring-Wielgus.

Wczoraj, w trakcie drugiego dnia obrad Sejmu nad poprawkami do noweli Kodeksu karnego, poseł Nitras już po zejściu z mównicy sejmowej podszedł do miejsca, w którym siedział lider PiS Jarosław Kaczyński. Chciał w demonstracyjny sposób wręczyć mu dziecięce buciki, symbol koszmarnych historii z pedofilią w tle. Tym aktem nawiązał do słynnej akcji #BabyShoesRemember, o której było głośno niecały rok temu.

Zobacz także

Gest Nitrasa spotkał się z ostrą krytyką. Prezes PiS nie otrzymał bucików przygotowanych przez posła opozycji. Widząc groźbę ataku do ochrony lidera PiS, momentalnie wyskoczyli wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, poseł Marek Suski oraz wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

RadioZET.pl/Twitter

C