Zamknij

To już kompletny rozłam w Nowoczesnej. Joanna Schmidt odchodzi z partii

Redakcja
09.05.2018 15:08
Joanna Szmidt
fot. East News

— Nie mogę się zgodzić na sposób, w jaki dzisiaj traktowane są wartości Nowoczesnej i osoby, które na rzecz tych wartości pracują; podjęłam trudną dla mnie decyzję o opuszczeniu Nowoczesnej — poinformowała posłanka Joanna Schmidt.

— Niestety, nie mogę się zgodzić na sposób, w jaki dzisiaj traktowane są wartości Nowoczesnej i osoby, które na rzecz tych wartości pracują. Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej. Dlatego dziś podjęłam trudną dla mnie decyzję o opuszczeniu klubu poselskiego i partii Nowoczesna — poinformowała PAP Schmidt. Jak wskazała, Nowoczesna „była partią entuzjazmu, profesjonalizmu, szczerości i szacunku dla innych”.

— Podjęłam niełatwą, ale słuszną decyzję. Rozpoczynając pracę jako poseł niezrzeszony, deklaruję wsparcie dla wszelkich działań, dzięki którym Polska stanie się krajem w pełni demokratycznym i nowoczesnym, państwem ludzi aktywnych, przedsiębiorczych i społecznie wrażliwych — zapewniła Schmidt. Wyraziła przekonanie, że jako poseł niezależny będzie miała szansę na „lepszą i bardziej skuteczną pracę oraz na współpracę z wieloma środowiskami podzielającymi jej wartości”.

Posłanka podkreśliła również, że „zaangażowała się w tworzenie Nowoczesnej jako osoba spoza polityki, pracująca wcześniej w biznesie, a w ostatnich latach jako kanclerz prywatnej uczelni”.

— Porzuciłam satysfakcjonującą pracę, by zmieniać polską politykę. Uważałam i nadal uważam, że chorobą polskiej polityki jest sposób jej prowadzenia — zakulisowe gry, personalne spory, kłamstwo oraz coś, co w języku potocznym nazywa się cwaniactwem. Wierzyłam i nadal wierzę, że polska polityka potrzebuje profesjonalizmu, ludzi pracowitych, zaangażowanych i prawdomównych. Na rzecz tak rozumianej polityki nadal będę działać — podkreśliła Schmidt.

Wcześniej decyzję o odejściu z partii podjęła Joanna Scheuring-Wielgus

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal