Zamknij

W oburzających słowach komentowali śmierć Szczypińskiej. Sprawą zajmie się prokuratura?

Redakcja
09.12.2018 14:26
Jolanta Szczypińska nie żyje. Fala hejtu po śmierci posłanki PiS
fot. PAP/Adam Warżawa

Na grupie "Jestem gorszego sortu" na Facebooku pojawiły się obraźliwe komentarze na temat zmarłej posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej. Sprawa trafiła do prokuratury. "Niech żadna kreatura nie sądzi, że pozostanie anonimowa" - napisał na Twitterze Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W mediach społecznościowych udostępniane były obraźliwe komentarze, które na temat Szczypińskiej opublikowano na facebookowej grupie "Jestem gorszego sortu".

"Jednego PiS-owca mniej", "Jarka proszę zabrać do towarzystwa", "Nie ma co żałować, była PiS-owska" - tak o zmarłej w sobotę 61-letniej posłance pisali niektórzy członkowie grupy.

W sprawie obraźliwych wpisów dotyczących śmierci Szczypińskiej do Prokuratury Krajowej trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie złożył Jacek Wrona, były oficer Centralnego Biura Śledczego.

Zobacz także

"W dniu 8.12.2018 r. zmarła Jolanta Szczypińska, posłanka PiS. Po ogłoszeniu tej informacji na różnych portalach internetowych pojawiły się kondolencje i komentarze, jednakże mimo że w zdecydowanej większości przypadków wyrażały one smutek, żal i współczucie dla rodziny zmarłej, wiele osób dokonało wpisów o treści, które porażają pogardą, agresją i zbydlęceniem moralnym" – napisał w zawiadomieniu Wrona.

"Zachowanie to nie mieści się w żadnych kanonach cywilizowanego społeczeństwa oraz narusza normy moralne, obyczajowe, prawne i karne. Plugawienie dobrego imienia powszechnie szanowanej zmarłej praz życzenie śmierci innym osobom z nią związanym to objaw barbarzyństwa i degeneracji kulturowej" – ocenił Wrona.

Zobacz także

Do zawiadomienia dołączono zrzuty wpisów dotyczących śmierci Jolanty Szczypińskiej.

Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, został zapytany na Twitterze o wpisy m.in. z grupy "Jestem gorszego sortu" na Facebooku: "Panie ministrze Brudziński, to nie jest przypadkiem sprawa dla Was?".

"Jest. I niech żadna kreatura nie sądzi, że pozostanie anonimowa" - odpowiedział Brudziński.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD