Zamknij

Zapłakana, 13-miesięczna dziewczynka wyszła sama z domu. Rodzice byli pijani

31.07.2019 14:06
Zapłakana, 13-miesięczna dziewczynka wyszła sama z domu. Rodzice byli pijani
fot. kppotwock.policja.waw.pl

Policjanci zatrzymali rodziców 13-miesięcznej dziewczynki. Byli pijani i nawet nie zauważyli, jak ich córeczka sama wyszła z domu. „Matka i ojciec usłyszeli zarzut karny narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia” – poinformował oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Otwocku nadkom. Daniel Niezdropa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Policjanci z komendy w Józefowie otrzymali informację, że w jednym z domów wielorodzinnych na klatce schodowej znajduje się zapłakana i zaniedbana 13-miesięczna dziewczynka. Funkcjonariusze błyskawicznie pojechali pod wskazany adres. Jak informuje nadkom. Daniel Niezdropa, jej rodzice nawet nie zauważyli, jak wyszła z mieszkania i zeszła po schodach dwa piętra w dół.

Rodzice byli pijani

Losem dziecka zainteresowali się sąsiedzi, którzy zaczęli pukać do drzwi mieszkania rodziców dziewczynki. Nikt im jednak nie otwierał. Sytuacja zmieniła się dopiero po przyjeździe patrolu.

Zobacz także

– Funkcjonariusze głośno przedstawili się i polecili otwarcie drzwi. W środku przebywali rodzice dziecka. Policjanci od razu wyczuli od nich alkohol – przekazał nadkom. Daniel Niezdropa.

Zobacz także

Rodzice dziecka byli pijani. Badanie alkomatem wykazało, że 42-letni ojciec dziewczynki miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast 25-letnia matka miała ponad 1 promil.

Zobacz także

– Po zbadaniu dziecka przez lekarzy malucha przekazano pod opiekę babci – poinformował nadkom. Daniel Niezdropa.

Grozi im do 5 lat więzienia

Rodziców dziecka natomiast zabrano do komendy i osadzono w policyjnym areszcie.

policja

fot. Policja/Otwock

– Kiedy oboje wytrzeźwieli, do sprawy włączyli się policjanci z zespołu kryminalnego. Matka i ojciec usłyszeli zarzut karny narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia – powiedział nadkom. Niezdropa.

Zobacz także

Para przyznała się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddała się karze. Rodzicom dziewczynki grozi do 5 lat więzienia.

 

RadioZET.pl/PAP