Zamknij

Był poszukiwany od środy. Ciało 35-latka znalezione w głębokim jarze [ZDJĘCIA]

Redakcja
30.12.2018 17:56
Był poszukiwany od środy. Ciało 35-latka znalezione w głębokim jarze [ZDJĘCIA]
fot. Grupa Jurajska GOPR

Nie żyje 35-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego (Śląskie). Poszukiwany od środy mężczyzna został odnaleziony martwy w głębokim jarze. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zaginięcie 35-latka zgłosiła kilka dni temu rodzina. Miejsce, w którym został odnaleziony, jest położone z dala od szlaków turystycznych – powiedział starszy ratownik górski Marek Lisowicz z grupy jurajskiej GOPR.

Okoliczności śmierci mężczyzny ustalają policja i prokuratura.

Szczęśliwy finał miała natomiast inna weekendowa akcja jurajskich goprowców. Zadzwoniła do nich zaniepokojona kobieta, informując o 5-osobowej grupie, penetrującej jaskinię Koralową. Uczestnicy wyprawy mieli się skontaktować z rodziną po wyjściu z jaskini, ale nie zrobili tego o ustalonej godzinie.

Zobacz także

- Po przybyciu ratowników na miejsce okazało się, że wyprawa się przedłużyła i jej uczestnicy dopiero wychodzili na powierzchnię. Wyjście z jaskini Koralowej jest pionowe, wymaga specjalistycznego sprzętu. Ratownicy poczekali do chwili, aż wszyscy uczestnicy wyszli bezpiecznie z jaskini – relacjonował Marek Lisowicz.

Dodał, że "powiadomienie osób bliskich przed planowaną wyprawą o jej miejscu i spodziewanym czasie zakończenia to dobra praktyka". - Dzięki temu w razie potrzeby skorzystania z pomocy nadejdzie ona szybko, a wiadomo, że w razie wypadków czas odgrywa kluczową rolę – mówił ratownik. 

RadioZET.pl/PAP/DG