Owsiak mówi dość i atakuje Kurskiego: Jest pan oszustem medialnym

Redakcja
21.06.2017 22:08
Owsiak mówi dość i atakuje Kurskiego: Jest pan oszustem medialnym
fot. East News

Spór między TVP a Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy trwa w najlepsze. Na dzisiejszej konferencji WOŚP, mimo zaproszenia, nie zjawił się ani jeden dziennikarz publicznej telewizji. Zachowanie to w ostry sposób skomentował w facebookowym wpisie Jerzy Owsiak. 

Zagłosuj

Co sądzisz o słowach Owsiaka?

Liczba głosów:

Środowa konferencja WOŚP była poświęcona omówieniu przebiegu konkursu dla producentów wyrobów medycznych oraz przedstawieniu zakupów WOŚP-u. Dodatkowo poinformowano o podpisaniu umowy z Bankiem Millenium dotyczącej spadku po Ninie Andrycz, który został przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Zobacz także

Pomimo zakończenia współpracy pomiędzy Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy a TVP oraz brakiem jakichkolwiek informacji w serwisach informacyjnych stacji na temat tegorocznego finału WOŚP, na konferencję prasową zaproszono dziennikarzy tej stacji. Na spotkaniu nie pojawił się nikt. Nie uszło to uwadze Jurka Owsiaka. 

Zobacz także

''Taka mała kropla goryczy. Nie byłem sam - obok mnie cały zarząd Fundacji, nasi prawnicy, notariusz, nasza załoga, która wszystko filmuje i nagrywa. A do tego super fachowcy jako grupa ekspertów, lekarze, inżynierowie, rehabilitanci, ludzie o ogromnej wiedzy i doświadczeniu'' - od tych słów rozpoczął swój społecznościowy wpis pomysłodawca WOŚP.

W końcowej treści wpisu Owsiak wyraził swoje niezadowolenie wobec tego, jak TVP traktuje charytatywną działalność fundacji. Skomentował również sposób zarządzania telewizją przed Jacka Kurskiego, którego nazwał ''medialnym oszustem''.

''TELEWIZJA PUBLICZNA JEST TAKŻE ZA MOJE PIENIĄDZE. I jako płatnik (kwitek już wielokrotnie pokazywałem publicznie) niniejszym oświadczam – Panie Kurski, jest pan oszustem medialnym i w sposób karygodny dysponuje Pan moimi pieniędzmi na TVP. Chętnie z panem się zmierzę w każdym sądzie polskim, jeśli będzie chciał mnie Pan oskarżyć o zniesławienie. Powtarzam – jest pan oszustem medialnym i sprzeniewierzył Pan moje pieniądze na podatek dla telewizji. Nie mam nic przeciwko temu, aby Pan w TVP pokazywał najbardziej odległe mojej filozofii historie, aby Pan przedstawiał ludzi, których ideologia jest o 180 stopni inna niż moja. Moją reakcją może być prawo do wyłączenia telewizora (...) Bardzo proszę o niezwłoczne przekazanie w Wiadomościach TVP wszystkich informacji na temat wydanych przez Fundację WOŚP społecznych pieniędzy na publiczną służbę zdrowia'' - zakończył.

RadioZET.pl/DG