Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Owsiak znów stanie na czele WOŚP? "Dajcie mi chwilkę czasu"

19.01.2019 16:52
xxx wiadomosci

Dajcie mi chwilkę czasu - powiedział w sobotę Jerzy Owsiak po pogrzebie prezydenta Gdańska. Był pytany o możliwość powrotu do kierowania WOŚP. Podkreślił, że słucha apeli w tej sprawie. Dzięki, że w ogóle jesteście obok nas, to nam bardzo pomaga - dodał.

Owsiak znów stanie na czele WOŚP? "Dajcie mi chwilkę czasu" fot. Z.Kaczmarek/Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jerzy Owsiak złożył w poniedziałek rezygnację z funkcji prezesa zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po tym, jak prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został śmiertelnie raniony nożem podczas niedzielnego finału WOŚP.

W sobotę Owsiak uczestniczył w pogrzebie prezydenta, który został pochowany w gdańskiej Bazylice Mariackiej.

Pytany przez TVN24 o apele, by wrócił do kierowania fundacją, Owsiak odparł: "Słucham ich przez cały czas, jeszcze dajcie mi trochę czasu". "Bo to jest naprawdę egzamin dla wszystkich taki niezwykle ważny" - dodał.

Dopytywany, czy w tej sprawie "nie mówi nie", Owsiak podkreślił, że wciąż pracuje dla fundacji. "Jeszcze dajcie mi chwilkę czasu. Ale dzięki wam, że w ogóle jesteście obok nas, to nam dużo bardzo pomaga" - podkreślił.

O to, by nie rezygnował z kierownictwa WOŚP, apelowało do Owsiaka wiele osób, w tym żona zamordowanego prezydenta Gdańska Magdalena Adamowicz.

W niedzielę wieczorem Pawła Adamowicza zaatakował nożem w centrum miasta 27-letni Stefan W., Do zdarzenia doszło na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

RadioZET.pl/PAP/TVN24/BM

Oceń