Zamknij

Pol'and'Rock: Wściekły Owsiak przeklinał ze sceny. ''Mordy mi nie zamkniecie!”

04.08.2019 17:23
Jurek Owsiak
fot. SZYMON AKSIENIONEK/Reporter

Jurek Owsiak na zakończenie festiwalu Pol'and'Rock nie przebierał w słowach. Prezes Fundacji WOŚP przeklinając ze sceny powiedział, co sądzi o rządach Prawa i Sprawiedliwości. „Możecie mnie zarąbać, ale mordy mi nie zamkniecie!” - cytuje słowa Owsiaka Gazeta Lubuska. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jurek Owsiak podczas finału Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą w mocnych słowach opisał aktualną sytuacją polityczną w kraju. Lider Fundacji WOŚP nawiązał m.in. do sporu o Westerplatte i rodzinnych lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. 

Czemu nie karzecie polityków, którzy zap***dalają samolotami za moje k***a pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody. Możecie mnie zabić na tej barykadzie. Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, bo Polska się stacza. Nie możecie uszanować powstańców warszawskich! Składacie wieniec pod przypadkową tablicą

JUREK OWSIAK

Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K***a, po co?! Od***dolcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka

PREZES WOŚP

W 2017 roku Sąd Rejonowy w Słubicach uznał Jurka Owsiaka za winnego używania niecenzuralnych słów na scenie Przystanku Woodstock. Szef WOŚP został ukarany naganą. 

Po raz drugi to powiem. I od***rdolcie się w sądach, bo to jest utwór muzyczny. Żeby nie rządziło, kłamstwo, pogarda i szczucie Polaków jednych na drugich, to może ku***a coś zmienimy? Bądźcie moimi obrońcami w sądzie w Słubicach 

JUREK OWSIAK

Na koniec Owsiak zaapelował, aby wziąć udział w październikowych wyborach parlamentarnych. - Idźcie na wybory i zmieniajcie tę rzeczywistość. Nie ma dla nas szacunku, świat się śmieje z nas. Szukajmy przyjaciół obok nas, u Rosjan, Czechów, Słowaków, Węgrów, Niemców. A nie za Oceanem. Ocean nas nie wyżywi, nie pomoże nam. Sorry, jeśli kogoś uraziłem. Ale się k***a wylewa z człowieka - powiedział. 

Zobacz także

Pol'and'Rock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Przez 23 edycje nosił nazwę "Przystanek Woodstock". Została zmieniona ze względów prawnych. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 1995 r. w Czymanowie w obecnym woj. pomorskim. Kolejna – w Szczecinie, na terenie aeroklubu w Dąbiu. Następne edycje do 2003 r. (oprócz "Dzikiego Przystanku Woodstock" w Lęborku w 2000 r.) odbywały się w Żarach (Lubuskie). W 2004 r. impreza przeniosła się na teren dawnego poligonu w Kostrzynie nad Odrą.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Hasłem przewodnim festiwalu jest od początku jego powstania "Miłość, przyjaźń, muzyka"

RadioZET.pl/Gazeta Lubuska 

C