Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Janina Ochojska apeluje do Owsiaka. ''Jurek, jesteś nam potrzebny''

14.01.2019 17:42
xxx wiadomosci

Jurek, nie możesz rezygnować z zarządzania swoim dziełem - napisała w poniedziałek na Twitterze szefowa PAH Janina Ochojska. Po śmierci Pawła Adamowicza, Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP. 

Janina Ochojska fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP - powiedział Jerzy Owsiak w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej. Zapowiedział też, że fundacja będzie nadal działała.

- Ta nienawiść, która jest w ludziach, w sposób ekstremalny eksplodowała. Trudno winić tutaj organizatorów. To się zdarzyło na przepięknej, pokojowej bliskiej sercom wielu Polaków imprezie. Charakter koncertu w Gdańsku był taki, że każdy mógł wejść, i uchronić się przed człowiekiem, który ma takie intencje, jest piekielnie trudne – dodał. 

Prezydent Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. Trafił tam w niedzielę wieczorem po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"JUREK, @fundacjawosp nie możesz rezygnować z zarządzania swoim Dziełem. Naszym, wspólnym Polaków, Dziełem. Tragedia śmierci Prezydenta Gdańska @AdamowiczPawel nie ma nic wspólnego z finałem, świętem dobra. Jurek, jesteś nam potrzebny!!!" - zaapelowała Ochojska.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń