Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Janina Ochojska apeluje do Owsiaka. ''Jurek, jesteś nam potrzebny''

14.01.2019 17:42
xxx wiadomosci

Jurek, nie możesz rezygnować z zarządzania swoim dziełem - napisała w poniedziałek na Twitterze szefowa PAH Janina Ochojska. Po śmierci Pawła Adamowicza, Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP. 

Janina Ochojska fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP - powiedział Jerzy Owsiak w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej. Zapowiedział też, że fundacja będzie nadal działała.

- Ta nienawiść, która jest w ludziach, w sposób ekstremalny eksplodowała. Trudno winić tutaj organizatorów. To się zdarzyło na przepięknej, pokojowej bliskiej sercom wielu Polaków imprezie. Charakter koncertu w Gdańsku był taki, że każdy mógł wejść, i uchronić się przed człowiekiem, który ma takie intencje, jest piekielnie trudne – dodał. 

Prezydent Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. Trafił tam w niedzielę wieczorem po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"JUREK, @fundacjawosp nie możesz rezygnować z zarządzania swoim Dziełem. Naszym, wspólnym Polaków, Dziełem. Tragedia śmierci Prezydenta Gdańska @AdamowiczPawel nie ma nic wspólnego z finałem, świętem dobra. Jurek, jesteś nam potrzebny!!!" - zaapelowała Ochojska.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń