Zamknij

Owsiak zrezygnuje z organizowania Pol’and’Rock Festival? ''Chyba przyszedł czas...''

Redakcja
10.08.2018 19:00
Jurek Owsiak
fot. Szymon Aksienionek/REPORTER

''Myślę, że Pol’and’Rock w przyszłym roku powinien być organizowany przez miasto. Chętnie wypracowany system i przepiękny Festiwal oddamy w ręce ludzi, którzy są na miejscu, reprezentują ten kawałek ziemi, których nauczyliśmy bardzo wielu rzeczy...'' - napisał na Facebooku Jurek Owsiak. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Słowa założyciela WOŚP i organizatora Pol'and'Rock Festival wywołały ogromne zdziwienie wśród internautów. Jurek Owsiak na wstępie podziękował członkom Fundacji, organizatorom i uczestnikom tegorocznego festiwalu, który kolejny raz nazwał „Najpiękniejszym Festiwalem Świata”. Następnie stwierdził, że jest gotowy oddać Pol'and'Rock władzom Kostrzyna nad Odrą. 

''I pomyślałem sobie, że chyba przyszedł czas, aby Festiwal Pol’and’Rock mógł być niesiony już nie przez nas! My chętnie zaczęlibyśmy coś od samego początku!'' - dodał. 

Pod postem Owsiaka pojawiły się setki komentarzy. Zdecydowana większość internautów nie popiera planów szefa WOŚP. ''Ten Festiwal był zawsze podziękowaniem dla ludzi, którzy działali na Finale w zimie. Czym więc stanie się teraz, skoro przejąć ma to miasto? Gdzieś upadła idea'' - napisała pani Natalia. 

''Dla mnie brzmi to jak katastrofa, bez Ciebie panie Jurku to już nie będzie to samo'' - dodał kolejny internauta. 

Zobacz także

Tegoroczny Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) odbywał się od 2 do 4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą w Lubuskiem. Na czterech scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Jedną z gwiazd była brytyjska grupa heavymetalowa Judas Priest.

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób chce podziękować młodzieży za jej zaangażowanie w zimowe Finały WOŚP.

RadioZET.pl/DG