Zamknij

Justyna Pochanke odchodzi z TVN. Wiemy, kto ją zastąpi w Faktach

14.07.2020 08:51
Justyna Pochanke
fot. East NEws/Lukasz GRUDNIEWSKI

Justyna Pochanke zrezygnowała z pracy w stacji TVN. Znana dziennikarka przez lata prowadziła program "Fakty". Telewizja znalazła już osobę, która zastąpi prezenterkę — to Piotr Kraśko.

Piotr Kraśko będzie prowadził "Fakty" i "Fakty po Faktach" w TVN24. Dziennikarz jeszcze w lipcu ma pojawić się w programie.

Piotr Kraśko zastąpi Justynę Pochanke

Piotr Kraśko już w lipcu dołączy do zespołu "Faktów" TVN i TVN24 - taką informację przekazało biuro prasowe TVN Discovery Polska. Dziennikarz od lat związany jest ze stacją — do tej pory był gospodarzem "Faktów z zagranicy" w TVN24 BIS. Natomiast w weekendy razem z Kingą Rusin prowadził "Dzień Dobry TVN".

Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie 4 lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach

- przekazał Michał Samul, szef Pionu Informacji TVN, redaktor naczelny "Faktów" TVN i TVN24.

Zobacz także

"Jestem pewien, że jego pasja i doświadczenie dziennikarskie będą dodatkowym wzmocnieniem zespołu tworzącego najlepszy program informacyjny w Polsce" - dodał Samul.

Zobacz także

Przed rozpoczęciem pracy w stacji TVN, Piotr Kraśko pracował m.in. w TVP. Był korespondentem telewizji publicznej z Brukseli, Rzymu i Waszyngtonu. Od 2008 roku prowadził główne wydanie "Wiadomości" w TVP1. W latach 2012-2016 był redaktorem naczelnym tego programu.

Justyna Pochanke odchodzi z TVN i TVN24

Justyna Pochanke w poniedziałek, 13 lipca poinformowała o odejściu ze stacji, w której pracowała 19 lat. Dziennikarka napisała pożegnalny list do współpracowników.

Nie planowałam tego, ale takie nieplanowane decyzje są najuczciwsze. A to jest moja decyzja. Chciałam się z Wami pożegnać

- oświadczyła Pochanke.

Zobacz także

Justyna Pochanke w stacji TVN pracowała 19 lat. W 2004 roku została prowadzącą programu "Fakty". A 3 lata wcześniej rozpoczęła pracę z kanałem TVN24. Pochanke jest laureatką wielu dziennikarskich nagród. Na swoim koncie ma m.in. sześć Wiktorów zdobytych w różnych kategoriach.

RadioZET.pl/TVN Discovery Polska