Zamknij

Liderka antyszczepionkowców zatrzymana. "Sprzedaliście się korporacjom"

05.07.2021 12:24
Justyna Socha zatrzymana
fot. YouTube: Luka Maro

Justyna Socha z ruchu antyszczepionkowego została zatrzymana przez policję podczas próby wejścia na festiwal muzyczny "Rock na Bagnie". Zgodnie z decyzją organizatorów, impreza otwarta była tylko dla osób zaszczepionych przeciw Covid-19. Socha złożyła już doniesienie o nieuzasadnionej dyskryminacji.

Justyna Socha zatrzymana przez policję. Liderka ruchu antyszczepionkowego próbowała wejść na festiwal "Rock na Bagnie", który odbywał się w Goniądzu. Organizatorzy imprezy wyraźnie podkreślali, że ze względów bezpieczeństwa jest ona otwarta tylko dla osób zaszczepionych przeciwko Covid-19.

Jak podaje Gazeta.pl, Socha zlekceważyła regulamin przyjęty przez organizatorów festiwalu i siłą próbowała dostać się na teren imprezy. Powtarzała, że "nikt nie ma prawa przymuszać do eksperymentów medycznych". Mówiła też, że na festiwalu są "jej ulubione zespoły" i "ma prawo je oglądać". - Sprzedaliście się korporacjom! - krzyczała.

Liderka antyszczepionkowców zatrzymana przez policję. Wideo

- Po południu policjanci zostali poproszeni przez organizatora imprezy masowej w Goniądzu o interwencję wobec osoby, która próbowała wtargnąć na teren imprezy masowej bez biletu i nie stosowała się do poleceń ochrony. Podczas interwencji nie reagowała także na polecenia policjantów, w tym odmówiła podania danych osobowych - powiedziała w rozmowie z bialystokonline.pl Elżbieta Zaborowska z podlaskiej policji.

Arkadiusz Tetela reprezentujący Justynę Sochę, opublikował jej oświadczenie. "Postawiono mi zarzut z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych dotyczący wtargnięcia na teren imprezy masowej (art. 60 ust. 1a). Wycofano się z art. 161 k.k. Zgodnie z regulaminem organizatora impreza była przeznaczona tylko dla osób zaszczepionych i to stanowiło podstawę odmowy udziału" - czytamy.

Socha przekazała ponadto, że złożyła "zawiadomienie dotyczące bezprawnego zmuszania do określonego zachowania, nieuzasadnionej dyskryminacji".

RadioZET.pl/ Gazeta.pl/ bialystokonline.pl