Tysiąc złotych dodatku za służbę 11 listopada. Reakcja na masowe zwolnienia?

Redakcja
06.11.2018 14:12
Tysiąc złotych dodatku za służbę 11 listopada. Reakcja na masowe zwolnienia?
fot. L.SOLSKI/East News

Będzie specjalny dodatek dla policjantów za służbę 11 listopada. Tak zdecydował Komendant Główny Policji. O nagrodach dla funkcjonariuszy poinformował we wtorek rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Komendant Główny Policji zadecydował, że policjanci, którzy będą pełnić służbę 11 listopada w Warszawie, powinni być za to docenieni i dostaną nagrody – podał we wtorek rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Według Ciarki obecnie w całym kraju na zwolnieniach lekarskich przebywać może nawet kilkanaście procent funkcjonariuszy, w związku z czym zastępujący ich koledzy mogą liczyć na 1 tys. zł nagrody.

Zobacz także

– Komendant Główny Policji poinformował, że ci policjanci, którzy obecnie muszą wykonywać czynności za kilku kolegów i są przeciążeni pracą, muszą być docenieni, także w związku z tym, że będą oni pełnić służbę 11 listopada w Warszawie – podkreślił Ciarka.

Zdaniem rzecznika KGP na nagrodę będą mogli liczyć też policjanci, którzy zastępowali chorych kolegów podczas akcji „Znicz” w czasie Święta Zmarłych.

Wcześniej szef MSWiA Joachim Brudziński życzył przebywającym na L4 policjantom zdrowia.

Zobacz także

Brudziński dodał jednak, że nie można pozwolić sobie na to, aby destabilizować służby kosztem bezpieczeństwa wszystkich Polaków.

– To nie jest problem ministra spraw wewnętrznych i administracji, ale wszystkich Polaków, którzy tak wysokim zaufaniem obdarzają dzisiaj polską policję, polską straż pożarną i straż graniczną [...]. Nie roztrwońmy, proszę, wspólnie – bo ja też czuję tutaj swoją odpowiedzialność, mam nadzieję, że taka odpowiedzialność czuje też komendant główny policji – żeby nie roztrwonić tego zaufania, jakim dzisiaj polska policja cieszy się u Polaków – stwierdził szef MSWiA.

RadioZET.pl/PAP/JŚ