Boże Narodzenie bezpieczniejsze niż rok temu. Mniej ofiar i wypadków

Redakcja
26.12.2018 14:53
Boże Narodzenie bezpieczniejsze niż rok temu. Mniej ofiar i wypadków
fot. P.EDZURA/REPORTER/East News

Tegoroczny 25 grudnia w drogowych statystykach był zdecydowanie bezpieczniejszy niż rok temu. Jak poinformowała w środę Komenda Główna Policji, we wtorek w wyniku wypadków zginęły 2 osoby, w 2017 roku ofiar było aż 12.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pierwszego dnia świąt doszło do 43 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 60 zostało rannych. Rok temu wypadków było 44, ale zginęło w nich aż 12 osób, a 65 trafiło do szpitali.

Zobacz także

We wtorek funkcjonariusze zatrzymali także 143 nietrzeźwych kierowców. W sumie policja przeprowadziła 25 grudnia ponad 10 tysięcy kontroli.

Wzmożone kontrole na drogach

Policyjna akcja drogówki „Świąteczny weekend - bezpieczne Boże Narodzenie” trwa od piątku. Od tamtej pory doszło w sumie do 409 wypadków drogowych. Policja zatrzymała tez blisko 850 pijanych kierujących.

Funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na prędkość pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców.

Zobacz także

„Prędkość jest najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych i w tym zakresie należy spodziewać się pomiarów prędkości laserowymi z wizualizacją oraz nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami” – informowała wcześniej KGP.

Wzmożone kontrole na drogach trwać będą do środy do końca dnia.

Zobacz także

W ubiegłym roku od 22 do 26 grudnia na drogach doszło do 373 wypadków, w których zginęły 42 osoby, a 447 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 883 nietrzeźwych kierowców.

RadioZET.pl/PAP/JŚ