Zamknij

Awantura o KPO. Finalna wersja przesłana do Brukseli. Co z poprawkami Lewicy?

03.05.2021 16:25
Piotr Muller
fot. Piotr Molecki/East News

Wysłaliśmy nasz Krajowy Plan Odbudowy do Komisji Europejskiej. Na ten moment dokument jest zamknięty, nie podlega żadnej weryfikacji. Z naszej inicjatywy nic w tym dokumencie zmienić się nie może, więc apelujemy, by zagłosować razem za jego ratyfikacją - mówili na konferencji prasowej w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller i wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Krajowy Plan Odbudowy został przyjęty w piątek przez Radę Ministrów. Trzy dni później na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Mueller i wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda przekazali, że dokument w finalnej wersji został wysłany do Komisji Europejskiej.

- Są w nim wszystkie uwagi, które przedstawiła nam Lewica i uwagi, które wypłynęły w konsultacjach społecznych - mówił Buda. - Odwlekanie ratyfikacji jest nieuzasadnione. Nic w tym dokumencie się zmienić nie może. Apelujemy o to, żeby jutro razem zagłosować za ratyfikacją i móc ostatecznie skorzystać z pierwszych środków, które mogą napłynąć do Polski - dodał.

Posłuchaj podcastu

Jak poinformował rzecznik rządu, we wtorek ma się odbyć spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim w ramach dyskusji o wdrażaniu środków unijnych i KPO.

RadioZET.pl