Gang wprowadził na rynek ponad 700 kg narkotyków. Rekordowa liczba podejrzanych

Redakcja
05.04.2017 07:47
Gang wprowadził na rynek ponad 700 kg narkotyków. Rekordowa liczba podejrzanych
fot. flickr

Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą podejrzewaną o wprowadzenie do obrotu co najmniej 700 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 30 mln zł; zarzuty usłyszało 19 mężczyzn - dowiedziała się w PAP w Komendzie Stołecznej Policji.

Na trop grupy natrafili policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową, którzy w listopadzie 2016 roku zlikwidowali w podwarszawskich Ząbkach magazyn narkotyków. Funkcjonariusze przejęli wówczas ponad 15 kg marihuany oraz zatrzymali mężczyznę. 31-latek, przy którym zabezpieczono prawie 70 tys. zł, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i został aresztowany przez sąd.

Zobacz także

- Z informacji policjantów wynikało, że mają do czynienia z procederem przestępczym na dużą skalę. Wszystko wskazywało na to, że magazyn narkotykowy stanowił źródło dochodu dla wielu osób - powiedział PAP rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek.
Funkcjonariusze wytypowali osoby, które mogły uczestniczyć w przestępstwie. Wspomagani m.in. przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych, CBŚP, Wydział Antyterrorystyczny ABW weszli do kilkunastu mieszkań i domów w Warszawie i okolicach; zatrzymano 12 osób. - Kilka dni później w ręce policjantów trafiło jeszcze trzech mężczyzn, a trzech kolejnych zostało dowiezionych na czynności procesowe z aresztów - powiedział Mrozek.

RadioZET.pl/PAP/MaAl