Zamknij

Poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Nowy trop: ”Psy wskazują na rzekę”

05.05.2020 23:44
Poszukiwania 3,5-letniego Kacpra
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Ósmy dzień poszukiwań 3,5-letniego Kacperka wciąż nie przyniosły rezultatu. We wtorek nowe psy tropiące wskazywały, że poszukiwania nad rzeką i w wodzie to dobry kierunek. 3,5-letni Kacper zaginął w poprzedni poniedziałek w Nowogrodźcu.

3,5-letni Kacperek zaginął 27 kwietnia (w poniedziałek) wieczorem. Przed zaginięciem Kacperek był razem ze swoim ojcem na terenie ogrodów działkowych w Nowogrodźcu, które są niedaleko rzeki.

Ojciec Kacperka w trakcie przesłuchania wyjaśniał, że stracił dziecko z oczu. Gdy nie mógł go odnaleźć, zawiadomił policję. Był pod wpływem alkoholu, badanie potwierdziło zawartość 0,7 promila. Mężczyzna został zatrzymany, ponieważ był poszukiwany do odbycia kary za przestępstwa przeciwko mieniu.

Poszukiwania. 3,5-letni Kacperek zaginął w okolicach rzeki

Poszukiwania 3,5-letniego Kacperka wkroczyły we wtorek w kolejny etap. Po raz pierwszy wzięły udział w nich psy przywiezione z niemieckiej Saksonii, specjalnie szkolone do poszukiwania ludzi.

Te psy są trochę inaczej szkolone w poszukiwaniu ludzi niż te, które dotychczas używano w poszukiwaniach. I z ich dzisiejszych reakcji wnioski są takie, że psy potwierdzają koncepcję, że dziecka należy szukać nad rzeką lub w jej nurcie

- powiedziała rzecznika bolesławieckiej policji Anna Kublik-Rościszewska.

W środę 6 maja od rana właśnie wzdłuż rzeki Kwisy oraz w jej nurcie na łodziach oraz z użyciem georadaru i sonaru będą kontynuowane poszukiwania, w których wezmą udział również policyjni nurkowie.

Zobacz także

Poszukiwania 3,5-letniego Kacpra

Dotychczas służby przeszukały kilkaset hektarów terenu, w tym m.in. ogródki działkowe i tereny kolejowe, oraz znaczny odcinek Kwisy. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu. W środę ojciec 3,5-letniego Kacpra usłyszał zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP