Zamknij

Kaczyński zapowiedział kolejne reformy. PiS zajmie się mediami i służbami specjalnymi

Redakcja
27.07.2017 21:20
Jarosław Kaczyński zapowiada kolejne reformy
fot. East News

Dekoncentracja mediów oraz reforma służb specjalnych - to duże reformy, które Prawo i Sprawiedliwość chce przeprowadzić w najbliższym czasie - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W trakcie czwartkowego wywiadu w TV Trwam Kaczyński był pytany m.in. o najbliższe działania, reformy, jakie wprowadzić planuje Prawo i Sprawiedliwość.

- Jeśli chodzi o duże reformy, to z całą pewnością stoi przed nami kwestia dekoncentracji mediów. Tu też będzie zapewne bardzo silny opór - odpowiedział prezes PiS nawiązując do ostatnich protestów dotyczących zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Zagłosuj

Czy polskie sądy wymagają reformy?

Liczba głosów:

- Jest sprawa reformy służb specjalnych, tu może opór będzie troszkę mniejszy, ale też pewnie będzie - dodał.

Kaczyński zaznaczył, że "jest także szereg innych, bardziej szczegółowych kwestii".

- My pewne sprawy odkładamy na po wyborach 2019 r. - wskazał.

Szef PiS mówił ponadto, że część ewentualnych reform uzależniona będzie od sytuacji gospodarczej. Jak podkreślił, jeśli sytuacja (gospodarcza) będzie się rozwijała tak jak w tej chwili, to "chcemy także dokonać w ciągu przyszłego, a w szczególności tego kolejnego roku wielu posunięć prospołecznych". Wyjaśnił, że choć do tej pory w tej kwestii zrobiono już dużo, to "można zrobić jeszcze więcej, ale trzeba mieć odpowiednie zasoby".

RadioZET.pl/pap/maal