Zamknij

Kaczyński zapowiada projekty PiS: Mama plus, obniżka CIT i modernizacja dróg lokalnych

Redakcja
15.04.2018 17:16
Kaczyński
fot. PAP

Prezes PiS Jarosław Kaczyński omówił podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Trzcianki (woj. wielkopolskie) najważniejsze plany reform społeczno-gospodarczych rządu. To - według niego - program "Mama plus", obniżka podatku CIT i składki ZUS oraz modernizacja dróg lokalnych.

Kaczyński przypomniał zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego plany reform społeczno-gospodarczych.

Zwrócił uwagę, że bardzo ważną kwestią społeczną jest wsparcie rodziców w zakupie materiałów szkolnych dla dzieci.

- Wyprawka dla wszystkich uczniów. 300 zł już od końca sierpnia dla każdego ucznia, to bardzo istotna kwestia. Tak, żeby rodzice, którzy często mają kłopoty z zakupem podręczników, mogli czuć się bezpieczni - podkreślał Kaczyński.

Prezes PiS zwrócił też uwagę, że rząd zamierza obniżyć podatek CIT - z 15 proc. do 9 proc. dla małych przedsiębiorstw.

Zapowiedział też obniżkę składki na ZUS.

- Obniżka składki ZUS, tego przekleństwa małych przedsiębiorców. Teraz jeśli przychody przedsiębiorcy będą małe, to suma składki ZUS będzie niewielka. Będzie można znacznie łatwiej prowadzić działalność gospodarczą - przekonywał polityk.

Lider Prawa i Sprawiedliwości wskazał też na plany modernizacji dróg lokalnych.

- Wielki program drogowy. Co najmniej 5 mld zł na drogi w gminach i powiatach, ale może się ta suma zwiększyć. Pracujemy nad tym, żeby było to 7,5 mld zł. To pozwoli wyremontować i wybudować ok. 10 tys. km dróg - dodał.

Kaczyński mówił też o programie "Mama plus".

- Oznacza to, że te panie, które urodziły czwórkę dzieci i nie pracowały będą miały emeryturę. Natomiast małżeństwa, które zdecydują się szybko na kolejne dziecko będą miały różnego rodzaju przywileje, pierwszeństwa i wsparcie - przypomniał.

Dodał, że będzie to zachęta, "aby było więcej dzieci".

Prezes PiS zapowiedział też, że w ramach programu "Mama plus", matki z dziećmi będą mogły bezpłatnie jeździć komunikacją miejską, a matki uczęszczające na studia będą miały szereg przywilejów.

RadioZET.pl/pap/maal

Zagłosuj

Na którą partię zagłosowałbyś w wyborach?

Liczba głosów: