Zamknij

Kaczyński: nie mam zamiaru zostać premierem

Redakcja
18.10.2018 10:45
Kaczyński: nie mam zamiaru zostać premierem
fot. W.Strozyk/Reporter

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zadeklarował na antenie Polsat News, że nie ma zamiaru kandydować w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Podkreślił, że wierzy, że wybory te wygra ponownie Andrzej Duda.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Odpowiadając na pytanie, dlaczego znów nie miałby być premierem, Kaczyński stwierdził: – Morawiecki jest ode mnie młodszy, silniejszy, zdolniejszy i w związku z tym powinien być premierem. Jarosław Kaczyński oświadczył też, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Jak zaznaczył, (Andrzej Duda – red.) „to jest nasz prezydent i pomimo że się czasem się spieramy, to jestem pewien, że wygra kolejne wybory”.

Zobacz także

Prezes PiS zadeklarował, że chciałby, aby wszystkie siły polityczne wspólnie świętowały 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. – Ku temu idziemy. Chcemy jeden wspólny, wielki marsz, gdzie będą wszyscy, którzy tę polską niepodległość sobie cenią. Gdyby 11 listopada był dniem zawieszenia broni, choć to niewłaściwa nazwa, to byłoby świetnie. Może byłby to taki punkt odbicia, żeby ta wojna łagodniała – ocenił.

Dodał, że chętnie zobaczyłby we wspólnym marszu Donalda Tuska. – Tak widzę, razem z tymi wszystkimi, którzy dzisiaj reprezentują różne, ale istotne z polskiego punktu widzenia kierunki polityczne – odpowiedział Kaczyński.

Kaczyński o taśmach Morawieckiego. ''To są takie sobie pogawędki''. Po chwili: Nie mają znaczenia 

Kaczyński pytany w Polsat News o to, czy informacje o jego „ciężkiej chorobie były przesadzone, czy to kampania uskrzydla”, odparł:  „przesadzone, bo to nie chodzi o jakieś bardzo ciężkie sprawy, ale kampania uskrzydla, bo to element wzmożenia”.

RadioZET.pl/PolsatNews.pl/BM