Kaczyński ostro o Streżyńskiej: Nie wiem, czy odniesie sukces siedząc okrakiem na barykadzie

Redakcja
27.04.2017 07:22
Kaczyński o Streżyńskiej
fot. PAP

- Nie widzę potrzeby rekonstrukcji rządu –- powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z portalem wpolityce.pl. Do wszystkich takich spraw należy podchodzić z rozwagą, nie pod naciskiem mediów czy opozycji - dodał.

Prezes PiS był pytany m.in. o to, czy sytuacja dojrzała do rekonstrukcji rządu. - Do wszystkich takich spraw należy podchodzić z ogromną rozwagą, spokojnie, nie pod naciskiem mediów, nie pod naciskiem opozycji. Jeżeli coś trzeba zmienić - to faktycznie trzeba. Ale na pewno nie na takiej zasadzie, że ktoś coś napisał, ktoś coś powiedział, ktoś o coś ma pretensję. W żadnym wypadku nie w ten sposób - powiedział.

Zagłosuj

Czy Anna Streżyńska utrzyma swoje stanowisko w rządzie?

Liczba głosów:

Dopytywany, czy nie ma potrzeby rekonstrukcji, odpowiedział: - Ja dzisiaj takiej potrzeby nie widzę.

Zobacz także

Portal zapytał też prezesa PiS, jak ocenia postawę minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej. - To jest minister koalicyjny (Streżyńska należy do partii Polska Razem) i tylko w tych ramach mogę to traktować jako coś, co nie prowadzi do ostrych decyzji ze strony pani premier. No ale koalicja to koalicja, tyle w tej sprawie mogę powiedzieć. Słyszałem, że pani Streżyńska chciałaby kandydować na prezydenta Warszawy. Czy siedząc okrakiem na barykadzie odniesie sukces - nie jestem pewien - powiedział Jarosław Kaczyński.

RadioZET.pl/wPolityce.pl/MAAL