Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kaczyński o Tusku: "Radykalnie obniża status Polski"

07.03.2017 21:01
xxx wiadomosci

-Wysunięcie kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej służy temu, aby status Polski, który został radykalnie obniżony przez politykę Donalda Tuska, nie był dalej obniżany, by wrócić do tego stanu, kiedy z Polską się liczono - podkreślił prezes PiS Jarosław  Kaczyński.

Jarosław Kaczyński fot. EastNews

Prezes PiS był pytany we wtorek w TVP Info, jaki jest cel wysunięcia kandydatury Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej.
- Cel jest następujący: Donald Tusk zgłosił się sam, a jest to kandydat z naszego punktu widzenia, z polskiego punktu widzenia, całkowicie nie do zaakceptowania. Dlaczego? Dlatego, że łamał podstawowe zasady, które powinny obowiązywać i dotąd obowiązywały w UE, to znaczy zasady neutralności wobec spraw wewnętrznych poszczególnych państw - powiedział Kaczyński.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET
Jak dodał, Tusk "popierał i popiera opozycję, i to opozycję bardzo szczególnego rodzaju, która wzywa aparat państwowy, służby mundurowe do nieposłuszeństwa, która blokuje Sejm, która sama o sobie mówi: opozycja totalna i która mówi, że przejmie władzę przy pomocy ulicy i zagranicy".

RadioZET.pl/PAP/MaAl

Oceń