Zamknij

Kaczyński podczas miesięcznicy: być może prawdy nie uda się do końca ustalić

Redakcja
10.10.2017 22:12
Kaczyński podczas miesięcznicy: być może prawdy nie uda się do końca ustalić
fot. PAP

Poznamy prawdę. Zbliżamy się do momentu, gdy cele tych marszów zostaną zrealizowane – mówił na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości związanej z 90 miesięcznicą katastrofy smoleńskiej.

Podczas wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego przed tłumem zgromadzonym na Krakowskim Przedmieściu padły, jak co miesiąc, słowa o ujawnieniu prawdy na temat katastrofy z 2010 roku. – Dziś jako Polska i jako ojczyzna mamy bardzo wiele sukcesów i zbliżamy się do momentu, gdy cele tych marszów zostaną zrealizowane: upamiętnienie tych, którzy zginęli, prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prawda o katastrofie smoleńskiej. Przyjdzie ten czas, przyjdzie już niedługo – mówił prezes PiS.

"Na wiosnę przyszłego roku powinno być wszystko jasne"

Została poruszona również sprawa pomników Lecha i Marii Kaczyńskich. – Na wiosnę przyszłego roku powinno być wszystko jasne i wszystko gotowe. Powinniśmy mieć pomniki niedaleko stąd, powinniśmy też mieć ostateczne raporty tych, którzy dzisiaj dążą do tego, by ustalić prawdę. Powinniśmy móc sobie powiedzieć: nasze działanie, determinacja zostały nagrodzone wielkim sukcesem – tłumaczył Kaczyński podczas 90 miesięcznicy.

"Nie byłoby tego, co jest dzisiaj, bez Lecha Kaczyńskiego"

Prezes PiS przypomniał o zasługach swojego brata dla Polski. – Nie byłoby tego, co jest dzisiaj, bez Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tylko o jego prezydenturę. Chodzi o to, co zrobił w Solidarności, co umożliwiło przejęcie tygodnika, który jako pierwszy z poważnej prasy pisał prawdę o Polsce, co umożliwiło założenie Porozumienia Centrum, partii, która poprzedziła Prawo i Sprawiedliwość. To on otworzył nam drogę do zwycięstwa, mówił prawdę o Polsce, odbudowywał Polskę, świadomość narodową i polską godność – mówił.

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, obchodzenie miesięcznic katastrofy smoleńskiej ma zakończyć się po 96. Wynika z tego, że będzie ich jeszcze 5.

Tak wyglądały uroczystości w ciągu dnia:

RadioZET.pl/Gazeta.pl/PAP/strz