Zamknij

"Jesteśmy z Tobą, Beato". Kaczyński wspiera Szydło podczas miesięcznicy

Redakcja
10.02.2017 23:39
Kaczyński
fot. PAP

Jesteśmy z tobą Beato i jesteśmy przekonani, że po krótkim pobycie w szpitalu będziesz znowu z nami, będziesz na czele rządu - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Warszawie, odnosząc się do wypadku kolumny rządowej, w której poszkodowana została premier.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości tradycyjnie pojawił się dziś pod Pałacem Namiestnikowskim na okoliczność kolejnej miesięcznicy katastrofy pod Smoleńskiem. Tym razem swoje wystąpienie rozpoczął od słów wsparcia dla premier Beaty Szydło, która ucierpiała w wypadku kolumny rządowej podczas wizyty w Oświęcimiu. 

Jesteśmy z Tobą, Beato

- Muszę zacząć dzisiaj od smutnej informacji, doszło do wypadku samochodowego, w którym poważnie została poszkodowana pani premier i funkcjonariusze BOR - powiedział Kaczyński. 

- Jesteśmy w tej chwili razem z panią premier, razem z tymi, którzy zostali poszkodowani. Jesteśmy z tobą Beato i jesteśmy przekonani, że po krótkim pobycie w szpitalu będziesz znowu z nami, będziesz na czele rządu - dodał. 

Tłum na Krakowskim Przedmieściu również zaczął skandować: "Beata, Beata", choć część manifestantów próbowało zagłuszyć przemowę byłego premiera, skandując "Marionetka! Marionetka!", co miało dotyczyć faktycznej hierarchii w rządzie.

Polska zwycięży 

Potem szef PiS podjął już swoją standardową narrację - w dość chaotyczny, a przy tym emocjonalny sposób mówił o spisku i siłach wrogich Polsce. Wyraził jednak nadzieję, że świat wkrótce pozna prawdę na temat wydarzeń sprzed 7 lat.

- Idziemy cały czas tą drogą, która nas doprowadzi i to już niedługo do prawdy, do zwycięstwa - mówił prezes PiS 

- To co dzisiaj widzimy, to nic innego, jak furia, rozpacz i strach tych, którzy boją się prawdy, ale prawda zwycięży, Polska zwycięży, zdrajcy przegrają - grzmiał Kaczyński. 

RadioZET.pl/PAP/Gazeta.pl/MP

ZOBACZ TEŻ: Co ogląda w nocy Jarosław Kaczyński? Rozwiąż QUIZ - najciekawsze pytania z pierwszego odcinka "Milionerów"