Zamknij

Kaczyński o współpracy z SLD: wszystko jest możliwe

Redakcja
17.10.2018 15:37
Kaczyński o współpracy z SLD: wszystko jest możliwe
fot. W.STROZYK/REPORTER/East News

Jarosław Kaczyński po wyborach nie wyklucza współpracy z SLD. Jak przyznał, sprawy, które długi czas dzieliły prawicę i lewicę, „należą do historii”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Od czasów istnienia PZPR minęło już prawie 30 lat – mówił w Radiu Olsztyn prezes Prawa i Sprawiedliwości. – Te sprawy należą do historii, bardzo niedobrej historii, często się jeszcze odzywającej, ale już jednak historii.

Jarosław Kaczyński dodał, że dla PiS „ważne jest to, by w samorządzie następowały zmiany i żeby polityka samorządowa stawała się bardziej polityką pro publico bono”.

– Jeżeli to są warunki do przyjęcia dla SLD, to wszystko jest możliwe – ocenił.

Zobacz także

Jak stwierdził, kontynuacji polityki PiS w sprawach społecznych SLD trudno by było odmówić.

– W innych sprawach się często bardzo radykalnie różnimy, ale jeżeli obserwować w pewnych sprawach dotyczących kwestii ideologicznych, to realne postępowanie, a nie deklaracje niektóre polityków SLD, którzy są dzisiaj przy władzy w samorządach, to też jest pewne pole do porozumienia – podkreślił lider PiS.

Podsumowując, Jarosław Kaczyński zaznaczył, że dla PiS „granicą jest to, czy polityka dobrej zmiany będzie kontynuowana, czy też nie. My władzy dla władzy nie chcemy”.

Co na to SLD? Włodzimierz Czarzasty odniósł się do słów prezesa na Twitterze.

Jarosław Kaczyński w czasie rozmowy odniósł się też do ujawnionych przez Onet „taśm Morawieckiego”.

Zobacz także

Prezes PiS pytany, czy zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec szefa rządu, stwierdził, że „Mateusz Morawiecki nie mówi niczego kompromitującego”, a taśmy „nie mają znaczenia”.

– Nie ma planów zmiany premiera – powiedział Kaczyński.

RadioZET.pl/PAP/JŚ