Zamknij

Kaczyński rozpędził się w Sejmie. "Tak, jesteśmy ludzkimi panami"

Redakcja
22.02.2017 12:39
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

Czy politycy PiS są "ludzkimi panami"? Taka uwaga padła z sali na posiedzeniu Sejmu, przed głosowaniem nad odwołaniem marszałka Kuchcińskiego. Byłaby to jedna z wielu politycznych złośliwości, gdyby nie to, że... Kaczyński chwilę później ją potwierdził.

Przed głosowaniem nad odwołaniem marszałka Kuchcińskiego, Kaczyński wygłosił w Sejmie ostrą przemowę na temat opozycji. W kontrze z sali padały różne uwagi. Jeden z przytyków prezes Prawa i Sprawiedliwości niespodziewanie potwierdził.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że posłowie PO blokując w grudniu Sejm, zachowali się jak Samoobrona. Apelował do polityków Platformy, aby wyzwolili się z fałszywej świadomości, która - jego zdaniem - zakłóca odbieranie im najbardziej elementarnych faktów.

Zagłosuj

Czy rządzą nami ludzcy panowie?

Liczba głosów:

- Wyście blokowali Sejm, postępowaliście jak Samoobrona. Kiedy to robiła Samoobrona, to nie mieliście żadnych wątpliwości, że trzeba użyć siły, myśmy siły nie użyli, chociaż były wszelkie przesłanki prawne do tego, żeby jej użyć - powiedział Kaczyński podczas debaty w Sejmie nad wnioskiem o odwołaniem Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu. Zadeklarował też, że PiS nie użyje siły.

Na uwagę za sali, że politycy PiS są "ludzkimi panami", Kaczyński powiedział: - Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych.

Kaczyński apelował do polityków PO, aby wyzwolili się z "fałszywej świadomości, która zakłóca odbieranie najbardziej elementarnych faktów". Przekonywał, że 16 grudnia politycy PO złamali regulamin Sejmu, konstytucję i Kodeks karny. Zdaniem prezesa PiS, zarzuty Platformy wobec marszałka Kuchcińskiego "warto by zbadać z punktu widzenia, co najmniej psychologii".

RadioZET.pl/PAP/MaAl