Zamknij

Mocne przemówienie Kaczyńskiego: Reforma sądownictwa sprawi, że skończy się uprzywilejowana kasta

Redakcja
15.04.2018 16:43
Mocne przemówienie Kaczyńskiego: Reforma sądownictwa sprawi, że skończy się uprzywilejowana kasta
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Reforma sądownictwa, której przeciwstawiano się ze wszystkich stron, jest wprowadzana w życie; sprawi ona, że sądy zaczną działać w Polsce lepiej i skończy się ta uprzywilejowana kasta - powiedział w niedzielę w Trzciance prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W swoim przemówieniu na spotkaniu z mieszkańcami Trzcianki (woj. wielkopolskie) Kaczyński wśród najważniejszych osiągnięć obozu rządzącego od 2015 r. wymienił wzmocnienie wsparcia dla rodzin (m.in. program 500 plus), poprawę pozycji pracowników na rynku pracy (związaną m.in. z podniesieniem płacy minimalnej), zmiany korzystne dla seniorów, ustanowienie sieci szpitali oraz reformę szkolnictwa.

Zagłosuj

Na którą partię zagłosowałbyś w wyborach?

Liczba głosów:

Zwracał również uwagę na zmiany wprowadzone w dziedzinie polityki gospodarczej, m.in. uszczelnienie wpływów z podatku VAT, zniwelowanie zadłużenia państwa, obniżki podatków i wprowadzenie ułatwień dla biznesu, a także reindustrializację Polski, która przyczyniła się - według niego - do powstania łącznie "przeszło 200 tys." miejsc pracy.

- No i mamy tego efekt: dobry wzrost gospodarczy, który powoduje, że mamy coraz większe szanse, że ta różnica między nami, a krajami od nas dużo, dużo bogatszymi się zmniejsza - dodał lider PiS. Zwrócił w tym kontekście uwagę w szczególności na relatywny wzrost zamożności Polski względem Niemiec.

Kaczyński podkreślał również w swoim wystąpieniu znaczenie przeprowadzonych przez rządzących reform państwa.

- Na czele tych reform jest niewątpliwie reforma sądownictwa - ta trudna reforma, której się przeciwstawiano ze wszystkich stron; ona wśród różnych trudności, niespodzianek, czasem nieprzyjemnych niespodzianek, jest w tej chwili wprowadzana w życie. (...) Sądy zaczną działać w Polsce lepiej, ja państwa o tym zapewniam, i skończy się ta uprzywilejowana kasta - mówił prezes PiS.

RadioZET.pl/pap/maal