Kaczyński zapowiada ograniczenie wycinki drzew. "Był błąd w ustawie"

Redakcja
28.02.2017 11:39
Jarosław Kaczyński
fot. Flickr

Na konferencji prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany w prawie, które ograniczą wycinkę drzew. Obiecał, że nie będzie już usuwania dużych zespołów drzew, ale jednocześnie nikt nie będzie ograniczać praw właścicieli przydomowych działek.

 - Do ustawy zostanie wniesiona poprawka, uniemożliwiająca wycinkę drzew w dużych zespołach - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, zespół legislatorów już teraz pracuje nad zmianami. Kaczyński jednocześnie podkreślił, że nie chce ograniczać możliwości właścicieli przydomowych działek.

- Poprawka uniemożliwi wykorzystywanie tej ustawy, tak jak miało to miejsce. Pozwalała na wycinanie drzew w dużych zespołach, żeby w prosty sposób stworzyć podstawy dla inwestycji i omijać ograniczenia. Krótko mówiąc, błąd w ustawie będzie naprawiony - powiedział Kaczyński.

Zagłosuj

Czy decyzja Kaczyńskiego jest słuszna?

Liczba głosów:

Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że sprawa zostanie załatwiona w najbliższych dniach. Być może temat zostanie poruszony na kolejnym posiedzeniu Sejmu. Kaczyński skomentował także sprawę właściwego traktowania zwierząt. Jak zadeklarował, informacje o tym, że PiS poprze wzbudzający sprzeciwy projekt są nieprawdziwe, a rządząca partia chce daleko idących zmian i ustawy sprzyjającej przyrodzie oraz zwierzętom.

- Jest także projekt ustawy o ochronie zwierząt i tę sprawę trzeba widzieć jako całość. Odrzucamy wszystko, co związane z okrutnym traktowaniem zwierząt - stwierdził Kaczyński. Dodał, że PiS nie wprowadzi zakazu budzących kontrowersje tradycji myśliwskich, ale będzie dążyć do poprawy losu zwierząt, ponieważ, jak powiedział, "jest niedobrze".

Radio ZET/MAB/MaAl