Zamknij

Kaczyński zapowiada zmiany w rządzie. "Wnioski trzeba wyciągnąć"

08.08.2022 09:01

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" zapowiedział, że szykują się zmiany kadrowe w rządzie. Jego zdaniem ma być to pokłosie "daleko idących ustępstw wobec UE, które nic nie dały". Jak dodał, "musimy na nowo ułożyć relację z UE".

Kaczyński zapowiada zmiany w rządzie. "Wnioski trzeba wyciągnąć"
fot. PAP/Paweł Supernak

W poniedziałkowym wywiadzie Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany w stosunkach z Unią Europejską, które PiS po wygranych wyborach "będzie musiał ułożyć na nowo". Prezes PiS uznał, że potrzebna jest niezbędna korekta linii politycznej, a ta ma jego zdaniem wymagać kilku zmian kadrowych w rządzie, "bo wnioski trzeba wyciągnąć".

- Nie może być tak - i nie będzie - że Unia wobec nas nie uznaje umów, porozumień i traktatów, a nawet wyroków TSUE, który jasno stwierdził, że w przypadku sędziów powołanie przez prezydenta zamyka temat, sami to orzekli. Pani von der Leyen wrzuca możliwości podważania decyzji jednego sędziego przez drugiego, a my tego nie możemy akceptować – powiedział lider PiS.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego szefowa Komisji Europejskiej uległa presji. - Była pod presją, straszono ją odwołaniem, a krajowa opozycja domagała się dalszych warunków. Wszystko to prawda, ale to była umowa. Z naszej strony dotrzymana, z jej strony złamana - stwierdził lider PiS

Zmiany kadrowe w rządzie

- Nie będzie zmiany premiera i rządu, to w tej chwili z wielu względów niemożliwe, ale wnioski musimy wyciągnąć. Ustępstwa nic nie dały, choć poszliśmy daleko, według mnie ryzykownie daleko. Trzeba uznać tę prawdę i skupić się na zabezpieczaniu polskich obywateli – powiedział Kaczyński.

Prezes PiS w rozmowie z tygodnikiem nie ujawnił nazwisk, ale zapowiedział korektę linii politycznej. Zapowiedział, że zmian kadrowych na pewno "będzie kilka".

RadioZET.pl/Sieci