Kaczyński zapowiada zmiany w składzie rządu Morawieckiego

Redakcja
13.12.2017 00:30
Kaczyński zapowiada zmiany w składzie rządu Morawieckiego
fot. PAP

Szef PiS Jarosław Kaczyński zapowiada duże zmiany w składzie rządu premiera Mateusza Morawieckiego. - Rekonstrukcja nastąpi na początku stycznia - mówił Jarosław Kaczyński w TVP.

Expose Morawieckiego. Czy ktoś mu uwierzy? Nagraj się i wygraj Samsunga Galaxy J5

Prezes PiS w "Gościu wiadomości" w TVP podkreślił, że słuchając expose Morawieckiego zwrócił uwagę na to, że premier przedstawił szeroką panoramę polskich spraw, które wymagają naprawy.

- Powiedział, jeśli nie o wszystkim, bo nikt nie jest doskonały, to prawie o wszystkim w naprawdę znakomitym wystąpieniu i mówił konkretnie - podkreślił.

Prezes PiS ocenił, że w trakcie sejmowej debaty nad expose Morawieckiego opozycja "starała się" i "jak na nich było spokojnie".

- My w tej chwili zmieniamy jednego bardzo dobrego premiera, mówię o Beacie Szydło, to była świetna premier, na drugiego, jestem przekonany, też świetnego premiera. Wynika to z pewnej zmiany sytuacji. Ale nigdy nie powinniśmy zapomnieć o tym, że w ciągu tych dwóch pierwszych bardzo ciężkich lat premierem dobrym, skutecznym, zdeterminowanym, odważnym, konsekwentnym i twardym była Beata Szydło - dodał Kaczyński.

Kaczyński pytany w TVP, czy dojdzie do rekonstrukcji rządu i kiedy możemy się jej spodziewać, odparł, że co do tego nie ma wątpliwości.

- Jestem niemal pewien, że rekonstrukcja rządu zostanie przeprowadzona na początku przyszłego roku, w styczniu. Wydaje mi się, że zmiany będą dosyć głębokie - powiedział prezes.

Zapytany, którzy ministrowie zostaną "wymienieni", odpowiedział: - Wchodziłbym tutaj w rolę premiera - którym nie jestem - gdybym chciał wymieniać jakieś nazwiska, ale wydaje mi się, że zmiany będą dosyć głębokie.

RadioZET.pl/TVP/maal