Zamknij

Kaczyński zaskoczył opozycję. Poleciał do Wielkiej Brytanii i spotka się z May

Redakcja
22.03.2017 13:31
Jarosław Kaczyński
fot. East News

Opozycja zaskoczona wizytą Jarosława Kaczyńskiego na Wyspach Brytyjskich. Prezes PiS spotka się z premier Theresą May po południu, w siedzibie brytyjskiego rządu na Downing Street w Londynie.

Wczoraj rząd wstrzymał publikację swojego stanowiska w sprawie Brexitu. O wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii i towarzyszących temu negocjacjach będzie właśnie rozmawiał Jarosław Kaczyński. Prezes PiS oraz brytyjska premier podejmą również temat dwustronnych relacji pomiędzy oboma krajami, a także kwestie bezpieczeństwa europejskiego i współpracy w ramach NATO.

- W ten sposób otrzymujemy sygnał, że decyzje tak naprawdę podejmuje Jarosław Kaczyński, a nie prezydent czy premier. Do tego chodzi o ważną dla polski sprawę, gdzie rozstrzygają się losy polskich obywateli na Wyspach, czy wkład Wielkiej Brytanii do budżetu. To jest całkowicie niepoważne - komentuje poseł PO Rafał Trzaskowski

Wraz z prezesem Kaczyńskim, do Londynu udał się podobno Adam Bielan, który w Prawie i Sprawiedliwości odpowiada za kontakty międzynarodowe. Pytani przez Radio ZET posłowie PiS-u byli nieco zaskoczeni tą informacją. Wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki powiedział wprost, że nic nie wie o tej wizycie.

Radio ZET/LK/MAAL